МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені назвали загадкову причину відмов людей від щеплень

Дослідники зі США дійшли висновку, що відмова деяких людей робити щеплення пов'язана з вірою в існування теорії змови.

Про це повідомляється на сайті Американської психологічної асоціації.

Вчені зазначили, що, люди, які вірять у навмисне вбивство принцеси Діани або інсценування вбивства Джона Кеннеді, більш схильні до неправдивих висновків про вплив щеплень на здоров'я, незважаючи на доступну медичну інформацію, яка спростовує їхні побоювання.

"Вакцинація є одним із найбільших досягнень суспільства і однією з основних причин, з якої люди живуть до 30 років довше, ніж століття тому. Тому цікаво дізнатися, чому деякі люди так бояться їх", - зазначив провідний дослідник, доктор філософії з Університету Квінсленда Метью Хорнсі.

За його словами, дослідження, опубліковане в журналі Health Psychology, є першим, яке перевіряє взаємозв'язок між переконаннями змови і категоричного несприйняття вакцинації.

Зокрема, Хорнсі і його колеги опитали 5 323 людини з 24 країн на п'яти континентах, використовуючи онлайн-опитування між 31 березня і 11 травня 2016 року, вимірюючи антивакцинаційні погляди і віру в чотири теорії змови: що принцеса Діана була вбита, що американський уряд заздалегідь знав про атаки 11 вересня і вважав за краще дозволити їм відбутися, що існує тіньова група еліт, яка прагне побудувати новий світовий порядок і що вбивство Кеннеді було інсценовано і було лише частиною складної змови.

Ті, хто мав сильні переконання в подібних теоріях, частіше дотримувалися антивакцинаційних установок незалежно від того, де вони жили. Наприклад, чим більше людей вірили в те, що принцеса Діана була вбита, тим більше негативне ставлення до вакцинації вони висловлювали. Більш того, рівень освіти здійснив дуже незначний вплив на ставлення суспільства до щеплень.

Хорнсі додав, що великі фармацевтичні компанії, які отримують прибуток від продажу вакцин, часто є об'єктами критики для теоретиків змов.

"Для багатьох із них отриманий прибуток - це ознака того, що система порушена, а істина покривається корисливими інтересами", - зробив висновок учений.

Для того, щоб боротися з такими помилковими уявленнями людей, він радить визнати можливість існування змов і запропонувати людям подумати про те, чи не вигідно комусь, щоб вони піддавали себе на небезпеку, відмовляючись від вакцинації.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше дитячий лікар Євген Комаровський дав 10 відповідей на запитання про вакцинації дорослих від дифтерії.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини