МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені розповіли про небезпечний наслідок недосипів

Про те, що нічний сон повинен тривати не менше 7 годин, знає кожен. Але не всі дотримуються цієї норми, відводячи сну до 6 годин максимум.

Американські вчені в результаті досліджень з'ясували, що така легковажність піддає ризику розвитку серйозного захворювання, лікування якого поки що немає, повідомляє WebMD. Медики стверджують, що недосип відбивається на стані головного мозку.

Зокрема, мова про те, що в результаті постійних недосипів підвищується ризик утворення білкових бляшок у головному мозку. А це в свою чергу загрожує розвитком хвороби Альцгеймера.

Відмінною рисою деменції є накопичення в мозку білка, так званого бета-амілоїду. Вважається, що під час сну організм очищується від бета-амілоїду, а якщо сон неповноцінний, його концентрація зростає.

Нове дослідження, за словами його авторів, є тільки спостереженням, і поки що до кінця не доводить, що поганий сон викликає збільшення бета-амілоїду. Але при цьому зв'язок настільки сильний, що і спростування теорії поки немає.

Як відомо, в дослідженні брали участь 300 осіб у віці 70 років і старше, у яких не було ознак деменції. 22% з них говорили про постійні недосипи і сонливість протягом дня. За весь період спостереження учасникам двічі проводили обстеження головного мозку з інтервалом у 5-7 років.

Після порівняння результатів обстеження, вчені зафіксували збільшення бета-амілоїд у ключових областях мозку в учасників, які повідомляли про недосип.

Раніше "МедОбоз" ділився способами, які допоможуть швидко заснути.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини