В Україні запропонували продавати ліки тільки за рецептом

41,2 т.
В Україні запропонували продавати ліки тільки за рецептом

В Україні необхідно, за прикладом європейських країн, заборонити продаж ліків в аптеках без рецепта.

Про це розповів в ефірі ObozTV кандидат медичних наук, лікар Віктор Сидоренко. Лікар розповів, до яких сумних наслідків призводить самолікування.

За словами Сидоренка, українці занадто довіряють рекламі лікарських препаратів і готові приймати їх без рекомендацій.

"Я працюю на кафедрі хірургії в центрі шлунково-кишкових кровотеч... Є препарати, які "попереджають" інфаркт, тромбози тощо... 5-6 осіб щодня отримуємо з ускладненнями після прийому цих ліків. 10-12 людей щороку ми втрачаємо тільки в нашому відділенні на 60 ліжок. Помножте це на кількість відділень в Україні, і ви отримаєте досить велику цифру", – пояснив він.

Відео дня

Читайте: І не більше: лікар назвала безпечну для здоров'я дозу алкоголю

Експерт зазначив, що в Європі більшість ліків, тим більше сильнодіючих, продається тільки за рецептом.

"Там зроблена дуже цікава система. Ти можеш купити ліки без рецепта, але воно буде коштувати, умовно кажучи, 70 євро. Але якщо купуєш ліки за рецептом свого сімейного лікаря, воно тобі обійдеться в 5-6 євро. Це змушує людину не брати зайвих ліків", – пояснив Сидоренко.

За його словами, українці, купуючи ліки в аптеці, також схильні надмірно довіряти фармацевтам:

"В аптеці працює людина, яка розбирається в медицині, з точки зору звичайного громадянина. У неї запитують – від геморою, від головного болю, від болю в животі. Він пропонує купити це і це... Фармацевт буде продавати ліки, які коштують дорожче . Наприклад, є антибіотик – діюча речовина одна, але різні фірми, і ціна може відрізнятися на порядок – в 10 разів, я не перебільшую".

Як підкреслив кандидат медичних наук, "це те, з чим борються лікарі".

"Справа в тому, що медицина повинна бути абсолютно закритою територією, де розпоряджаються лікарі, які дають вказівки фармацевтам... Фармацевти повинні відпустити ці ліки. Треба перейти на західну систему – все за рецептами", – заявив він.

Також Сидоренко зазначив, що пацієнти часто скаржаться на своїх лікарів – "не дуже професійний, не надто розбирається в питанні, не те прописав тощо".

Читайте: Здорове харчування: дієтолог дала українцям корисну пораду

"За 35 років у мене загрузла у вухах ця фраза. Але зараз у результаті реформи кожен може обрати собі лікаря, якому абсолютно довіряє. Звертайтеся до того лікаря, якому ви будете вірити, до якого зможете зателефонувати в робочий час. Запитайте у нього, які ліки можна. Якщо можна купити без огляду за його рекомендацією – купуйте. Якщо ні – прийдіть до нього, він вас огляне і пропише те, що треба", – уклав він.

В Україні запропонували продавати ліки тільки за рецептом

Як повідомляв ObozTV, раніше глава правління громадської організації "Батьки за вакцинацію" Тимофій Бадіков розповів, як покласти край практиці видачі "липових" медичних довідок в Україні.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня по буднях о 17:30 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки