"Чорні трансплантологи": українцям розповіли, чи можлива активізація "мисливців за органами"

14,8 т.
'Чорні трансплантологи': українцям розповіли, чи можлива активізація 'мисливців за органами'

Прийнятий Верховною Радою закон про трансплантацію органів не призведе до розквіту чорної трансплантології.

Про це заявила в ефірі ObozTV глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Ситуація для будь-яких зловживань фактично виключена. Тільки в кіно показують, що в морзі можна вилучити орган і в сумці-холодильнику його кудись перевезти і пересадити. Насправді, для того, щоб орган був пересаджений, він повинен бути живим . Для того, щоб орган був живим, людина, у якої діагностовано смерть мозку, має перебувати на штучній вентиляції легенів у лікарні", - пояснила Богомолець.

Відео дня

"Якщо визначено, що ця людина дала прижиттєве згоду, або родичі першої лінії дали згоду на донорство, тільки тоді шукають реципієнта по комп'ютерній системі. Відбувається узгодження, чи підійдуть органи цього донора реципієнту. Тільки якщо орган живий, якщо все підходить, тоді можна починати саму процедуру", - зазначила вона.

За словами Богомолець, "у людей, які потрапили в ДТП, не потрапили до лікарні, пропали безвісти, технологічний процес трансплантації є дуже складним".

Як повідомляв ObozTV, Ольга Богомолець також розповіла, у кого з українців не будуть брати органи для пересадки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки