Закон про трансплантацію: стало відомо, у кого не братимуть органи

13,4 т.
Закон про трансплантацію: стало відомо, у кого не братимуть органи

Прийнятий Верховною Радою закон про трансплантацію органів містить чимало обмежень.

Про це розповіла в ефірі ObozTV глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Безсумнівно, не може стати донором людина, особа якої не встановлена. Не може стати донором той, хто не дав своєї згоди, або родичі не дали згоди, якщо людина не залишила своєї доброї волі", - зазначила депутат.

Також, за її словами, не може стати донором дитина-сирота та людина, яка померла в зоні антитерористичної операції.

Відео дня

Найдієвішим запобіжником від чорних трансплантологів покликаний стати реєстр донорів і реципієнтів.

"Якщо ти не в реєстрі, то орган не можна ані взяти, ані пересадити. До кінця цього року ми зобов'язали МОЗ створити відповідні реєстри. Спочатку вони повинні працювати в пілотному режимі, а з 2019 року має запрацювати закон про трансплантацію", - розповіла Богомолець.

"Штампи про дозвіл на донорство будуть ставити в документи тільки за бажанням людини. Якщо захоче, можуть робити позначку в водійських правах або іншому документі. Якщо людина змінить свою позицію, то зможе відмовитися в будь-яку хвилину", - додала вона.

Як повідомляв ObozTV , раніше журналістка Ірина Заславець розповіла, як українці самі шукають можливість продати свої органи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки