Запечатати рани за 60 секунд: вчені розробили новий клей

10,5 т.
Запечатати рани за 60 секунд: вчені розробили новий клей

Вчені розробили еластичний, клейовий хірургічний клей, який може загерметизувати критичні рани на шкірі або органах за одну хвилину.

Винахід особливо актуальний для роботи з внутрішніми органами, а також для судинної хірургії, повідомляє Sciencealert.

Вчені повідомили, що суперклей під назвою METRO зроблений на основі білка еластину, який зустрічається в людському організмі. Вчені винайшли новий спосіб перетворення цього білка в полімер, змішавши його з метилметакрилатом, сировиною для виробництва органічного скла.

Новий клей просто застосовувати, легко зберігати, він працює в тісному контакті з природними тканинами. Швидкість затвердіння клею легко підвищити, просто посвітивши на рану ультрафіолетом. Більш того, він розпадається, не залишаючи ніяких токсичних слідів в організмі.

Відео дня

"Ви можете бачити, що METRO діє як рідина, заповнюючи прогалини у відповідності з формою рани. Потенційні сфери прикладання дуже широкими - від лікування серйозних внутрішніх ран в аварійних ситуаціях, наприклад, після ДТП або в зонах військових дій, а також поліпшення лікарняних операцій" , - говорить один з дослідників, Ентоні Вайс з Університету Сіднея в Австралії.

Окремо наголошується, що робота клею поки перевірена тільки на тварин, в тому числі на свинях. Однак випробування на людях вже йдуть і результати, за словами вчених, виглядають "неймовірно перспективними".

"Ми показали, що METRO працює в різних діапазонах і вирішує проблеми там, де не справляються інші доступні герметики. Тепер ми готові приступити до тестування на людях. Я сподіваюся, що METRO незабаром буде використовуватися в клінічній практиці для порятунку людських життів", - додав Вайс.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", вчені придумали новий імпантант для очей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки