Зі школи в лікарню: у Рівненській області масово отруїлися діти

15,9 т.
Зі школи в лікарню: у Рівненській області масово отруїлися діти

У селищі Зарічне Рівненської області отруїлися продуктами 16 учнів першого класу місцевого навчально-виховного комплексу.

Як повідомляє ТСН, всіх дітей доставили в лікарню з гострою кишковою інфекцією. Двох дітей батьки забрали додому лікуватися амбулаторно, інші залишилися в медустанові.

Фахівці головного управління Госпотребслужби в Рівненській області обстежили харчоблок навчального закладу і встановили низку порушень санітарного законодавства та законодавства про безпеку, а також окремих показників якості харчових продуктів, які ймовірно і зумовили виникнення спалаху.

Відео дня

"Зокрема, в харчоблоці не було достатньої кількості холодильного і морозильного обладнання та відсутні термометри для контролю температурного режиму, не дотримувалося "товарне сусідство" при зберіганні харчових продуктів, які швидко псуються; порушувалися вимоги обробки яєць; мийні ванни в м'ясному цеху не підключені до каналізаційної мережі, а частина розробляється інвентарю вимагає заміни та оновлення маркування; в закладі недостатньо стелажів для зберігання кухонного посуду і відсутні контейнери для зберігання овочів", - пояснили в Держслужбі.

Щоб знайти причину отруєння, фахівці відібрали змиви з різних об'єктів в їдальні, взяли проби харчових продуктів, води, обстежили працівників харчоблоку. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

6 вересня було проведено екстрену нараду, на якій вирішили тимчасово призупинити роботу харчоблоку, поки там не усунуть всі недоліки.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", професор і лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла історію однієї пацієнтки, яку вдалося врятувати від дуже небезпечної і агресивної менінгококової інфекції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки