Що можна зробити, щоб запобігти інсульту

Що можна зробити, щоб запобігти інсульту

Інсульт – одна з провідних причин смерті та формування стійкої інвалідності у всьому світі. Через порушення кровопостачання клітини головного мозку починають помирати, що може пошкодити області, які контролюють м'язи, пам'ять та мовлення.

Інсульт є небезпечним станом, серйозність наслідків якого залежить від швидкості отримання кваліфікованої допомоги. Ризик розвитку хвороби збільшується у літньому віці та при обтяженому сімейному анамнезі. Ці чинники неможливо змінити, але можливість розвитку інсульту можна знизити, проводячи своєчасну профілактику.

Що можна зробити, щоб запобігти інсульту

Відео дня
Контроль артеріального тиску

Показники артеріального тиску не повинні виходити межі норми – 120/80. Якщо вони вищі, ймовірність розвитку інсульту зростає. Важливо стежити за показниками та своєчасно звертатися по лікарську допомогу для призначення адекватної терапії, що дозволяє контролювати артеріальний тиск.

Контроль рівня холестерину

Високий рівень "поганого" холестерину та низький рівень "хорошого" холестерину (ЛПНЩ та ЛПВЩ відповідно) збільшують ймовірність утворення бляшок в артеріях, що обмежує кровообіг і може призвести до інсульту. Скорочення споживання насичених та трансжирів може допомогти знизити рівень ЛПНЩ, а вправи – підвищити рівень ЛПВЩ. Якщо цих заходів недостатньо, лікар призначає медикаментозну терапію.

Контроль діабету

Діабет – хронічне захворювання, що розвивається через недостатнє вироблення інсуліну або його неефективне використання організмом. Хвороба є однією з провідних причин інсульту, тому важливо стежити за рівнем цукру в крові та проводити відповідне лікування.

Ведення активного способу життя

Активний спосіб життя та вправи допомагають підтримувати нормальну вагу та артеріальний тиск на належному рівні – два фактори, які можуть знизити ризик інсульту. На тлі хронічних хвороб тривалість тренувань та вид активності краще узгодити з лікарем.

Зміна раціону

Збалансована дієта, що складається з фруктів, овочів, риби, нежирного м'яса та цілозернових продуктів, може допомогти знизити рівень холестерину і, як наслідок, зменшити ризик утворення бляшок холестерину в артеріях. Також правильний раціон захищає і від інших станів, що підвищують ймовірність інсульту, таких як діабет та підвищений артеріальний тиск.

Підтримка нормальної маси тіла

Ожиріння та проблеми зі здоров'ям, які воно може спричинити – діабет та гіпертонія – збільшують ймовірність інсульту. Важливо підтримувати вагу в межах норми, контролюючи кількість калорій, що споживаються, і займаючись регулярно фізичними вправами.

Відмова від куріння

Куріння звужує кровоносні судини та негативно відбивається на згортанні крові. Це один із найпотужніших факторів розвитку ішемічного інсульту. Також куріння посилює дію інших негативних факторів, що призводять до інсульту.

Консультація з лікарем

Важливо проводити регулярні скринінги та обговорювати з лікарем фактори ризику розвитку інсульту. Дотримання рекомендацій – зміна способу життя та раціону, збільшення фізичних навантажень, зниження рівня стресу, прийом ліків для контролю тиску та діабету, дозволить знизити ймовірність інсульту та надовго зберегти здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки