МоваЯзык

/ Онкологія

Аналіз крові на 50 онкологічних захворювань – що про нього відомо

9.8т
Читати матеріал російською

У клініках США очікують надходження нового аналізу крові Галлері (GRAIL, Inc.). За словами розробників, він дозволяє виявляти до 50 різних видів раку на основі одного забору крові. За даними ВООЗ, від онкологічних захворювань щороку помирає майже 9 мільйонів осіб, тому рання діагностика раку має пріоритетне значення в усьому світі.

Першою системою охорони здоров'я в США, яка отримає доступ до тесту Галлері, буде система охорони здоров'я Providence, розташована в Рентоні, штат Вашингтон. Надалі планується його використання в шести штатах, де Providence включає понад 50 лікарень та майже 1100 клінік, які обслуговують близько 5 мільйонів пацієнтів.

Використання аналізу викликає багато питань у медичних експертів у США. Доктор медицини Вільям Греді вважає, що тест слід розглядати як такий, що знаходиться в стадії клінічного дослідження, для застосування в рутинній практиці він ще не готовий.

Що відомо про аналіз крові Галлері

Інформація, розміщена на сайті GRAIL, вказує, що тест рекомендований для використання у дорослих, що мають підвищений ризик розвитку раку. Компанія уточнює, що тест Галлері не дозволяє виявляти всі види раку та повинен використовуватися на додаток до звичайних скринінгових тестів, рекомендованих лікарем.

Аналіз не передбачений для самостійної постановки діагнозу, результати повинні інтерпретуватися лікарем у контексті історії хвороби, клінічних ознак та симптомів.

Правдивість

Згідно з даними розробника, негативна відповідь не виключає наявність раку, так само як позитивна – його наявність. При виявленні раку тестом Галлері необхідно провести діагностичну оцінку за відповідним протоколом, що його підтверджує. Для допомоги з інтерпретацією результатів GRAIL оголосила про співпрацю з онкологічною компанією AccessHope.

Клінічні випробування

Тест Галлері використовується в клінічній практиці у Великобританії, де Національною службою охорони здоров'я проводяться пілотні випробування. Одне з них було розпочато в кінці минулого року, воно охоплює 165 тис. осіб. Всіх учасників розділили на дві групи: більшу частину складають особи старше 50 років, які не мають підозр на рак, меншу – особи від 40 років, що мають характерні для онкологічних захворювань ознаки.

GRAIL зазначає, що зараз заплановано проведення ще двох великих клінічних випробувань, в яких в цілому візьме участь близько 125 тис. осіб. У дослідженні SUMMIT братимуть участь дорослі 50-77 років без діагностованого раку, які мають високий ризик його розвитку, наприклад, з обтяженим анамнезом по курінню. Спостереження планується продовжувати протягом 3-5 років.

У дослідження STRIVE аналогічний дизайн, в ньому бере участь близько 100 тис. жінок, які включаються у випробування при проходженні мамограми. Частково ці результати будуть використовуватися для підтвердження даних аналізу крові для раннього виявлення декількох типів раку. Передбачуваний період збору інформації про клінічні результати – 5 років.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини