Ізраїльські вчені здійснили прорив у лікуванні раку: як це працює

26,5 т.
Ліки від раку

В Ізраїльському технологічному інституті (Техніона) розробили нову стратегію боротьби з онкологічними захворюваннями.

Як передає vesty.co.il, ідеться про використання білка убіквітину, за відкриття властивостей якого ізраїльський учений, професор Аарон Чехановер, отримав Нобелівську премію з хімії у 2004 році.

У науковій роботі, крім нього, брали участь японські та американські вчені. Очолювали групу професор Ашраф Брик із хімічного факультету Техніона, професор Девід Фушман з Університету штату Меріленд та професор Хіро Суга з Токійського університету.

Відео дня

Читайте: Лікарі знайшли ефективний спосіб лікування раку грудей

Ізраїльські вчені здійснили прорив у лікуванні раку: як це працює

Вчені відкрили вплив убіквітину на розкладання пошкоджених білків ферментами-протеазами. Цей процес відіграє вкрай важливу роль, тому що за його відсутності пошкоджені білки "засмічують" клітини й порушують їх нормальне функціонування.

Також встановлено, що нормальне функціонування убіквітинової системи дуже важливе не тільки у зв'язку з позбавленням від пошкоджених білків, але і для підтримки здоров'я.

Порушення викликають важкі захворювання, включаючи пухлини, бічний аміотрофічний склероз (ALS) та інші дегенеративні хвороби нервової системи, муковісцидоз і паркінсонізм.

Після відкриття убіквітину вченими було створено чотири види ліків проти різних видів раку, зокрема, множинної мієломи. Препарати пройшли ліцензію і рятують життя тисячам людей у світі.

Читайте: Ризик вище на 40%: названо несподівані причини раку

Професор Ашраф Брик

Новий підхід до зупинки ракового процесу полягає в нейтралізації здатності пухлини "маніпулювати" убіквітіновою системою і використовувати її для свого виживання і розмноження.

Стратегія, розроблена професором Бриком і його колегами, може стати основою для розробки нових ефективних методів лікування онкозахворювань.

Спонсорами дослідження виступили американський національний інститут охорони здоров'я NIH і низка приватних фондів.

Професор Ашраф Брик

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки