Названа ознака швидкої появи раку

44,3 т.
Названа ознака швидкої появи раку

Підвищення концентрації молекул, названих натрій-глюкозним котранспортером 2 (SGLT2), може свідчити про передраковий стан організму.

До такого висновку прийшли вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США), передає Medicalxpress. Як стало відомо, молекула дозволяє клітинам раку засвоювати глюкозу й отримувати енергію для виживання і росту пухлини.

Клітинам раку необхідна глюкоза, щоб забезпечити своє виживання і зростання, тому інший тип транспортних білків - глюкозні транспортери (GLUT) - критично важливі для них. У попередніх дослідженнях було показано, що SGLT2, можливо, відіграє важливу роль у розвитку деяких типів раку, включаючи рак простати і підшлункової залози.

Відео дня

Визначити активність різних транспортерів глюкози в клітинах раку легенів на різних стадіях розвитку допомогла позитронно-емісійна томографія.

Пухлини, що нещодавно сформувалися пухлини постачають себе вуглеводами переважно через натрій-глюкозний котранспортер, а не через GLUT. Водночас підвищення концентрації SGLT2 може відбуватися до виникнення пухлини, що робить його зручним маркером для виявлення злоякісних захворювань на ранніх стадіях.

Названа ознака швидкої появи раку

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше з'ясувалося, що проблеми зі сном дуже небезпечні для людини. Безсоння може спровокувати найрізноманітніші захворювання, аж до раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки