Названо причину появи раку

46,0 т.
Названо причину появи раку

Приблизно третина випадків розвитку раку пов'язана з "поломкою" клітинного механізму.

Якщо відключити подібну систему, мутації в геномі почнуть з'являтися так швидко, що ракові клітини помруть, а здорові виживуть, вважають вчені з Німеччини, передає Nature Communications.

"З одного боку, "хромосомний хаос", що виникає в результаті появи дефектів у системі лагодження ДНК, викликає непідробний жах. З іншого, відкриття його коренів подарувало нам ще один метод боротьби з пухлинами", — заявила працівник Німецького центру вивчення раку в Гейдельберзі Орелі Ернст.

Відео дня

Читайте: Вчені розкрили несподіваний спосіб захисту від раку

Тривалий час вчені вважали, що рак виникає в результаті появи мутацій у "дорослих" клітинах організму, які забувають про свою роль і функції та починають безконтрольно розмножуватися при появі серйозних "помилок" у ДНК.

Вченим вдалося відкрити незвичайний феномен, пов'язаний з подібним переродженням клітини, — так званий хромотріпсіс, або "хромосомний хаос". В ході цього процесу одна або кілька хромосом раптово розвалюються на частини. Ті випадковим чином повторно з'єднуються, і в більшості випадків клітина або гине, або перетворюється на родоначальника ракової пухлини.

Так, хромотріпсіс найчастіше з'являвся у тварин, у яких був пошкоджений ген XRCC4, що відповідає за один із типів лагодження подвійних розривів у нитці ДНК.

Названо причину появи раку

Пошкодження або відключення цього гена, як засвідчили досліди на мишах і аналіз ДНК ракових клітин, витягнутих з мозку чотирьох десятків пацієнтів, майже гарантовано призводить до розвитку "хромосомного хаосу" і формування ракової пухлини.

Так само розвивається ситуація з появою мутацій у двох інших генах, що відповідають за лагодження генома: BRCA2 і Lig4. Їхнє пошкодження призводить до появи додаткових копій гена Myc, що стимулює розмноження стовбурових і ракових клітин, таким чином роблячи можливим або прискорюючи розвиток раку.

Що цікаво, всі ці форми "хромосомного хаосу", як показали досліди у пробірці, дозволяють боротися з раком, не включаючи, а відключаючи інші гени лагодження ДНК, такі як RAD51 і PARP1. Вже зараз медики використовують подібні препарати для боротьби з певними формами раку грудей, при появі яких пошкоджується ген BRCA2.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені дійшли висновку, що "сови" хворіють на рак молочної залози на 48% частіше за "жайворонків".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки