Учені розкрили несподіваний спосіб захисту від раку

31,4 т.
Учені розкрили несподіваний спосіб захисту від раку

Нормалізація так званих циркадних ритмів (сон - неспання) дозволяє придушити зростання особливо небезпечних ракових пухлин печінки.

Це з'ясували американські вчені з Університету Техасу в Х'юстоні, пише MedicalXpress. Вони також переконані, що правильний добовий ритм збільшує загальну тривалість життя.

Експерти провели експеримент, результати якого показали, що збільшення активності гена BMAL1, який бере участь у формуванні циркадного ритму, призводить до загибелі злоякісних клітин в організмі. Порушення біоритмів, навпаки, провокує розвиток серйозних захворювань.

Відео дня

Читайте: Як прожити довше: вчені дали надійну пораду

Команда дослідників, що працювала над експериментом

"Ми змогли пригнічувати ріст раку печінки в моделі миші, маніпулюючи циркадними годинами на клітинному рівні", - розповіла Крістін Еккель-Махан, доктор філософії, старший автор дослідження.

Відзначимо, циркадні ритми - це коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі. Вони контролюють обмін речовин, сон, неспання, прийом і засвоєння їжі, що залежать від режиму дня.

Учені розкрили несподіваний спосіб захисту від раку

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше дослідники з Брістольського університету з'ясували, хто частіше хворіє на рак - ''сови'' чи ''жайворонки''. Для цього вони проаналізували 341 фрагмент ДНК, що відповідає за схильність до способу життя людини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки