Вегетаріанство і рак: лікар розвінчав популярний міф

52,4 т.
Вегетаріанство і рак: лікар розвінчав популярний міф

Популярний міф про те, що вегетаріанці хворіють на рак менше, насправді не відповідає дійсності. Це підтверджується медичною статистикою.

Про це ObozTV розповів онколог, лікар-нейрохірург Антон Шкіряк. Він запевнив, що не виявив ніякої кореляції між веганами і мясоедами у виявленні онкології.

"Це нормально, що ми звикли до прислів'я: ми те, що ми їмо. Тут все зрозуміло. Але насправді, у мене є пацієнти-вегетаріанці, які хворіють на рак", – підкреслив Шкіряк.

Читайте: Знайдено сенсаційний спосіб захиститися від раку: що відомо

Однак він уточнив: коли тварина гине, в її організмі у величезній кількості виділяється шкідливий в такому вигляді для людини адреналін. М'ясо тварин, які вирощуються на основі антибіотиків, різних добавок і прискорювачів росту, теж впливає на людський організм.

Відео дня
Вегетаріанство і рак: лікар розвінчав популярний міф

"Як саме? Залежить від кількості шлункового соку в організмі – краще ти переварюєш або гірше. Все це впливає, насправді. Але якщо ми говоримо: людина, яка буде їсти тільки брюссельську капусту, ніколи не захворіє на рак – це неправда", – підвів підсумок онколог.

Як повідомляв OBOZREVATEL, кількість нових випадків захворювання на рак в 2018 році в світі збільшилася до 18 млн. За прогнозами, в 2040 році цей показник може вирости до 30 млн. Різними формами раку хворіє близько мільйона українців, більше 130 тис. нових випадків реєструються щорічно.

Рак є другою з основних причин смерті в світі. З початку 2018 року від цього захворювання померли 9,6 млн чоловік. Онкологія стає причиною практично кожної шостої смерті.

Але медики заходять все далі в боротьбі з раком:

  • Вчені визначили ключовий процес у всіх клітинах людини, який сприяє старінню, а також розвитку раку.

  • У Стенфорді розробили новий метод рентгенотерапії онкологічних захворювань, при якому сеанс опромінення скорочується з декількох хвилин до декількох секунд.

  • Генетики з Університету Південної Каліфорнії прийшли до висновку, що у смертельних типів раку, таких як мієлобластний лейкоз, існує власний "біологічний годинник". Порушення роботи цього механізму може не тільки відтермінувати будь-які прояви хвороби, але і дозволяє знайти слабкі місця в ракових клітинах за короткий час.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки