МоваЯзык

/ Онкологія

Помирає кожен другий! Онколог навела шокуючу статистику щодо раку в Україні

Сьогодні в Україні виявляють 160-170 тис. хворих на рак щорічно. Половина з них помирає протягом першого року після встановлення діагнозу.

Такі цифри в ефірі ObozTV привела завідувачка відділенням малоінвазивної хірургії у Київському онкологічному центрі Катерина Харченко. Вона підкреслила, що зараз онкологія посідає в Україні друге місце за рівнем смертності, поступаючись тільки кардіологічним захворюванням.

"ВООЗ вважає, що до 2030 року кількість хворих на планеті Земля збільшиться приблизно на 70%. Рак безумовно молодшає. Але сказати, що ми суттєво відрізняємося за структурою захворюваності від інших країн не можна", – пояснила Харченко.

У той же час в економічно розвинених країнах, таких як Швеція, Фінляндія або Данія, зростання захворюваності навіть вище, ніж в Україні, додала лікар. Однак рівень смертності в цих державах значно нижчий.

"Найголовніша проблема настільки високої смертності від онкологічних захворювань в Україні – пізнє виявлення хвороби. Приблизно 35-45% пацієнтів приходять до онкологів, маючи уже 3-4 стадію хвороби. Відповідно і лікування набагато дорожче, складніше, і виживання нижче, і тривалість життя у результаті менша", – підвела підсумок вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у світі винаходять усе нові способи боротьби з раком:

Підсумки дня із Вадимом Колодійчуком дивіться щобудня о 17:30 на ObozTV.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".

6
Коментарі
29
2
Смішно
11
Цікаво
85
Сумно
11
Треш

Блоги медицини