Спричиняє рак: названа смертельна небезпека кухонного посуду

23,1 т.
Спричиняє рак: названа смертельна небезпека кухонного посуду

Посуд з антипригарним покриттям, водостійкий одяг і плямостійкі килими можуть привести до важких захворювань, зокрема, до пухлин.

Про це сказано в доповіді Агентства з охорони навколишнього середовища в Вашингтоні, передає lenta.ru з посиланням на Daily Mail.

Екологи відзначають, що в цих товарах містяться канцерогенні частки перфтороктанової кислоти (PFOA), які можуть потрапити в організм людини. Дана речовина використовується для виробництва виробів з тефлону, вогнетривких, вологостійких і брудовідштовхуючих матеріалів.

Вчені під час експериментів встановили, що PFOA збільшує у лабораторних тварин ризик розвитку пухлин печінки, підшлункової залози і статевих органів, а також сприяє безпліддю. Кислота також викликає гормональні зміни, порушення в роботі щитовидної залози і запалення кишечника.

Відео дня

Відзначається, що PFOA починає виділятися під час перегрівання або пошкодження посуду з антипригарним покриттям. Викинутий на смітник посуд з тефлоновим покриттям небезпечний, оскільки PFOA може вилуговуватися в грунт і проникати в прісні водойми.

Як повідомляв OBOZREVATEL, скляний посуд з кольоровими візерунками становить небезпеку для здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки