Вбиває рак зсередини: вчені здійснили прорив у боротьбі з онкологією

162,0 т.
рак

Американські вчені розробили крихітні роботизовані системи, які можуть переміщатися всередині людського тіла та управлятися ззовні для лікування раку.

Відкриття робили дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту, передає ScienceRobotic.

Мікро-роботами є мікроскопічні сфери з металевого магнію, покриті тонкими шарами золота і парілену – полімеру, стійкого до перетравлювання людським організмом.

Ілюстрація. Лікування раку
Відео дня

Утворюючи бульбашки (за допомогою реакцій магнію з рідинами в травному тракті) сфери можуть переміщатися в тканинах організму, доставляти ліки або проводити хірургічні втручання.

Унікальною розробку зробила можливість контролювати рух мікросфер по організму і стежити за ними в режимі реального часу.

Для перевірки роботів згодували мишам із впровадженими клітинами меланоми, яка імітувала рак товстої кишки.

Фахівці пояснили, що використання клітин меланоми дозволило ефективніше відстежувати ефект лікування за допомогою фотоакустичної комп'ютерної томографії.

Після того, як миші проковтнули чіпи, вчені стали стежити за рухом роботів за допомогою спеціальних датчиків. Коли капсули досягли ракових клітин, їх висвітлили сильним інфрачервоним світлом, який нагрів золото і привів до вивільнення препарату.

За оцінкою вчених, лікування тварин пройшло успішно, що дозволяє експертам готується до проведення подібної процедури вже на людях.

Механізм роботи роботів на мишах

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені з'ясували:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки