Врятує від смерті: вчені назвали несподівану користь ожиріння

12,9 т.
Врятує від смерті: вчені назвали несподівану користь ожиріння

Ожиріння в низці випадків допомагає подолати ракові пухлини, а не лише провокує їхню появу.

Такого висновку дійшли дослідники Каліфорнійського університету у Дейвісі, передає Nature Medicine. Застосувавши імунотерапію на мишах і мавпах із надмірною вагою, вчені помітили, що у них білок-"придушувач" виділяється активніше незалежно від типу раку.

За словами одного з авторів дослідження, керівника відділення дерматології Каліфорнійського університету у Дейвісі Вільяма Мерфі, дисфункція Т-клітин частково пояснюється дією лептину — пептидного гормону, що регулює енергетичний обмін. Досліди продемонстрували, що високий вміст лептину у крові мишей і людей корелює з підвищеним виділенням білка PD-1.

Відео дня

Однак коли на контрольних мишах випробували застосування блокаторів сигнальних шляхів, виявилося, що виживаність при ожирінні виявилася вищою.

"У сукупності ці результати дають нам підстави припускати, що ожиріння може виявитися важливим біомаркером для відповіді на даний вид імунотерапії. Ми не стверджуємо, що ожиріння дозволяє давати пацієнтам з онкологією покращені прогнози, проте наявність надмірної ваги, очевидно, знижує дію чинників, що придушують імунну систему і прискорюють ріст пухлини", — заявив доцент кафедри радіаційної онкології UC Davis Арта Мон'язеб.

Врятує від смерті: вчені назвали несподівану користь ожиріння

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені дізналися, що приблизно третина випадків розвитку раку пов'язана із "поламкою" клітинного механізму.

Якщо відключити подібну систему, мутації в геномі почнуть з'являтися так швидко, що ракові клітини помруть, а здорові виживуть.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки