Знайдено "сплячі" смертельні клітини: вчені зробили прорив у лікуванні раку молочної залози

16,8 т.
Знайдено 'сплячі' смертельні клітини: вчені зробили прорив у лікуванні раку молочної залози

Згідно з дослідженням, опублікованим у вівторок, 22 травня, вчені визначили механізм, який дозволяє клітинам раку молочної залози не діяти в інших частинах тіла тільки для того, щоб знову з'явитися через роки з летальної силою.

В експериментах з клітинами людини і живими мишами дослідники показали, що відключення механізму - за допомогою наркотиків або маніпулювання генами - скалічило ракові клітини і перешкоджало їх здатності до поширення, сказано в матеріалі AFP news agency.

Знайдено ''сплячі'' смертельні клітини: вчені зробили прорив у лікуванні раку молочної залози
Відео дня

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, являє собою перспективну мету для розвитку терапії раку молочної залози.

Близько 90 відсотків смертей від раку молочної залози відбуваються при метастазуванні, коли хвороба переходить до інших органів або частин тіла.

Вчені щосили намагалися зрозуміти, як ракові клітини можуть залишатися прихованими - іноді протягом десятиліть - і що саме викликає їх пробудження.

Читайте: Знайшлася несподівана причина раку у дітей: що можна зробити

"Наші результати свідчать про те, що клітини раку молочної залози можуть виживати, непомітно, у пацієнтів протягом тривалого часу, використовуючи клітинний процес, відомий як аутофагія", - сказав співавтор Кент Хантер, дослідник Національного інституту раку (NCI) в Бетесді, штат Меріленд.

Аутофагія виникає, коли будь-яка клітина - здорова або ракова - перетягує внутрішні компоненти, щоб вижити в стресовомуі живильному середовищі. Це дозволяє частково відключити осередок, ввівши стан, подібний сплячці.

Знайдено ''сплячі'' смертельні клітини: вчені зробили прорив у лікуванні раку молочної залози

Висновки допомагають пояснити, чому поточні методи лікування так часто не викликають кореневих клітин раку молочної залози, які залишаються після операції та хіміотерапії.

"Багато з традиційних протиракових препаратів призначені для націлювання на поділ клітин, - сказав Хантер. - Сплячі клітини, однак, не активні або часто діляться, і тому вважаються резистентними до цих типів ліків".

Той факт, що вони ховаються в іншому місці тіла, також допомагає клітинам уникнути локалізованих процедур, таких як випромінювання.

Читайте: Вчені знайшли новий потужний ліки від раку

В експерименті дослідники на чолі з колегою Хантера Лора Віра-Рамірес вводили сплячі клітини раку молочної залози в мишей.

Половині тварин дали ліки, яки пригнічують аутофагію, в той час як інші отримували плацебо або "фіктивний" препарат.

У другому експерименті вони змінили ген, який контролює аутофагію.

Обидва підходи значно зменшують виживання ракових клітин і обмежують їх поширення, сказано в дослідженні.

Не вдаючись до аутофагії, ракові клітини накопичують токсичну речовину і завдають шкоди їх мітохондріям, енергетичних одиницям клітин.

Щоб визначити, чи буде лікування працювати у пацієнтів, необхідно провести клінічне випробування. Також поки невідомо, чи застосовуються дані до інших типів раку.

Раніше MEDOBOZ розповідав, що виявилася причина появи раку .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки