МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Вчені знайшли нові потужні ліки від раку

Вчені створили завдяки екстракту зеленого чаю наночастинки, які здатні знищувати ракові клітини в легенях при підсвічуванні лазером.

"Наш наступний крок - збільшити масштаби експериментів. Ми плануємо перевірити, чи можна використовувати квантові точки для отримання "фотографій" ракових клітин, і сподіваємося зрозуміти, як вони з'єднуються і проникають всередину них", - розповів дослідник Судхагар Пітчаймуту з британського університету Суонсі (Великобританія ). Про це йдеться в в журналі ACS Applied Nano Materials.

За словами вчених, діаметр наночастинки безпосередньо впливає на її вражаючу здатність. У деяких випадках це є мінусом - великі фрагменти вбиватимуть не тільки ракові, але і здорові клітини.

Пітчаймуту зазначив, що "вирощування" наночастинок невеликих розмірів є вкрай складним завданням, тому що їх стабільність знижується при зменшенні розмірів. При цьому, дослідники відкрили кілька десятків речовин, які можуть стабілізувати і скріплювати наночастинки. Але у них є недолік - токсичність, що не дозволяє їх використовувати в медицині.

Британські хіміки навчилися вирощувати особливі частинки, здатні вбивати майже всі ракові клітини, всередині екстракту зеленого чаю. Багато мікробів рослин можуть синтезувати природні наночастинки, використовуючи різні речовини, які можуть утворити тонкі плівки на поверхні рідини.

Було зібрано квантові точки, використовувалися екстракти клітин організмів, і перевірялася їхня робота на колоніях бактерій і ракових клітин.

Експерименти показали, що екстракт чаю можна використовувати для складання невеликих наночастинок з кадмію та сірки, змішавши сульфат кадмію, сульфід натрію і екстракт чаю. Через кілька годин після цього всередині суміші виникає безліч частинок, розмірами в кілька нанометрів.

Вони являють собою так звані "квантові наноточкі" - особливі структури, здатні поглинати світло і породжувати нові типи електромагнітних хвиль. Якщо квантові точки знаходяться всередині клітин, вони можуть виробляти велику кількість агресивних молекул, що руйнують їх зсередини.

Так, наноточкі знищили близько 80% клітин раку легенів, що відкриває дорогу для використання зеленого чаю для виробництва ліків від раку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені попередили про страшну епідемію, яка може знищити все живе на Землі.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
8
Цікаво
0
Сумно
2
Треш

Блоги медицини