З'ясувалася користь популярних ліків у боротьбі з раком

15,7 т.
З'ясувалася користь популярних ліків у боротьбі з раком

Аспірин, а також ейкозапентаєнова кислота (EPA) зменшують кількість передракових поліпів у пацієнтів із високим ризиком раку кишечника.

До такого висновку прийшли вчені Лідського університету. У дослідженні взяли участь більше 700 пацієнтів із 53 лікарень в Англії, у яких під час колоноскопії був виявлений високий ризик розвитку раку кишечника, повідомляє "Лента.ру".

Усі добровольці були випадковим чином розподілені на чотири групи залежно від типу лікування. Кожен день протягом року учасники приймали або 300 міліграмів аспірину, або два грами ейкозапентаєвої кислоти, або ж поєднання аспірину і EPA чи плацебо.

Відео дня
Боротьба з раком

У результаті у добровольців, які приймали аспірин, загальна кількість поліпів зменшилася на 22 відсотки, а у тих, хто приймав EPA — на дев'ять відсотків, хоча різниця між ними і групою плацебо була статистично значущою. Однак у лівій частині кишечника у другої групи кількість поліпів зменшилася на 25 відсотків.

Рак кишечника є одним із найсмертоносніших типів злоякісних пухлин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені з'ясували, що прийом аспірину збільшив виживання хворого на рак пацієнта на 20-30 відсотків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки