Помилки при занятті спортом і перша допомога при травмах
Вирішили зайнятися фітнесом? Похвально і круто! Адже тоді змінюється настрій, поліпшується здоров'я, ну і, звичайно ж, фігура! Однак мало хто з нас звертає увагу на помилки при занятті спортом. Тому Василь Шмагой, розповів, як правильно вибрати тренування і надавати першу допомогу при травмах.
Записалася на фітнес, або Основні ризики при заняттях спортом
"Основні ризики при заняттях спортом? Про що ви? Я всього лише записалася на тренування", - може сказати будь-яка дівчина, задай їй це питання. І правда, абонемент в кишені, новенькі кросівки в сумці, попереду маячить пляжний сезон, і потрібно підтягнути фігуру. А ще хочеться скинути зайву вагу максимум ... за тиждень. "Тому навантаження не страшні, важливий результат!" - переконані багато хто з нас. Але до чого це призведе? .. Давайте дізнаємося про те, як попередити основні ризики при заняттях спортом.
3 простих правила, щоб спортивна травматологія не стала ... частиною твого життя
Спортивна травматологія рясніє прикладами, як вже на першому тренуванні можна запросто не поліпшити, а погіршити здоров'я. Тому прислухайтеся до простих порад.
Займайтеся під керівництвом досвідченого тренера. Він зможе розрахувати оптимальну навантаження і показати техніку виконання вправ. Не ставте перед собою рекорди. Вирішіть для себе, які ваші слабкі місця і займайтеся регулярно (2-3 рази на тиждень). Відновлення тієї чи іншої групи м'язів триває 4-5 днів. Тому навантаження на організм потрібно робити поперемінно. Наприклад: два рази на тиждень - верхній плечовий пояс, один раз - працюємо над м'язами нижньої частини тіла, один раз - кардіотренування.
Якщо дотримуватися цих правил, спортивна травматологія не стане "частиною" вашого життя.
Як уникнути поширених помилок при занятті спортом
Через малорухливий спосіб життя наші суглоби, м'язи і хребет ослаблені, тому ми робимо найпростіші помилки при занятті спортом. Ось кілька порад, як їх уникнути.
Новачкам найкраще почати з велотренажера або орбитрека. Заняття на них забезпечать хорошу кардіонагрузку. Якщо почали бігати, то замість асфальту вибирайте паркові стежки або дороги зі спеціальним покритямм. Якщо є проблеми зі зв'язками і менисками, то заняття танцями відпадають, так як рухи припускають скручують навантаження на коліна.
Навіть такі прості правила допоможуть не робити помилки при занятті спортом.
Читайте: Приватні ортопедія і травматологія: шанс підняти українську медицину на європейський рівень
Спортивна травма литкового м'яза і коліна
Тренування повинно починатися ... з вибору правильного взуття, щоб уникнути спортивної травми литкового м'яза, щиколотки і коліна. Простий приклад. Якщо вам подобаються командні види спорту (баскетбол, волейбол і т.д.), то варто знати, що під час стрибків відбувається основне навантаження на хребет, колінні суглоби і щиколотки. Тому треба вибирати спортивне взуття для бігу чи волейболу. Його плюс у тому, що воно амортизує удар, утримуючи стопу в правильному положенні.
Якщо ви довгий час не займалися спортом, то, як було зазначено вище, спочатку займайтеся на орбітреку, а потім, коли м'язи зміцніють, можна переходити до бігу та стрибків. Якщо навантаження збільшувати поступово, то спортивна травма литкового м'яза, коліна або щиколотки вам не страшна.
Встаємо на лижі, або Знову "Здрастуй, спортивна травматологія!"
Багатьом подобається зимовий вид спорту, і, на жаль, спортивна травматологія і в цьому випадку теж багата на приклади. Згадати хоча б гонщика Міхаеля Шумахера.
Що ж важливо при катанні на лижах? Головне - знати почуття міри і не робити рекорди без підготовки. Катайтеся на трасах, які відповідають вашому рівню підготовки. Ніяких складних елементів і подвигів. Вибирайте ті гірськолижні спуски, де є травмпункти. Тому що в спортивній травматології багато випадків пошкодження ключиць і верхніх кінцівок, великогомілкової кістки, переломів щиколоток, колінних суглобів ...
Перша допомога при травмах: що робити?
Перша допомога при травмах складається з простих правил, які потрібно чітко виконувати.
Якщо це закрита травма, то потрібно знерухомити пошкоджену кінцівку, інакше від больового шоку людина може знепритомніти. Якщо потрібно добиратися до травмпункту самостійно, то помістіть травмовану кінцівку на тверду поверзню та зафіксуйте. При ударі (або якщо підвернув ногу) - прикладіть холод до хворого місця. Якщо пошкоджені хребет, голова або шия - не чіпайте потерпілого. При цьому важливо, щоб язик людини не западав.
Так слід чинити, щоб надати першу допомогу при травмах.
Відновлення після спортивних травм
Без допомоги лікаря не обійтися, тому що відновлення після спортивних травм залежить від їх виду. Але на першому місці все-таки лікувальна фізкультура, завдяки якій можна швидше повернутися до нормального способу життя. але:
При розтягуванні - 2 тижні спокою, потім щадний режим тренувань з фіксацією еластичним бинтом. При переломі - на 2-3 місяці доведеться забути про фізичні навантаження. При розриві зв'язок або пошкодженні меніска час відновлення після спортивних травм залежить від їх складності. Тобто приблизно - від 1 до 3 місяці.
І в кінці хочеться сказати: "Бережіть себе. Ставтеся до себе з любов'ю. Регулярні заняття з почуттям міри - це найпростіший спосіб залишатися здоровим".