Супрун пояснила, що відбувається з організмом при голодуванні

60,0 т.
Супрун пояснила, що відбувається з організмом при голодуванні

Інтервальне голодування допоможе "очистити організм від шлаків", для цього потрібно робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок.

"У клітинах це відбувається так: білки, які неправильно "згорнуті", старі органели, віруси і бактерії, які могли поглинути клітини імунної системи потрапляють в лізосоми і піддаються знищенню. Лізосома нагадує пухирець всередині клітини з ферментами, які знищують мотлох", - повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

Вона зазначила, що цей процес називається аутофагія - дослівно, "самопоїдання", яке відбувається в тілі постійно, але слабо. Активує аутофагію ряд факторів, серед яких - голодування, просто обмеження калорій і фізичні навантаження.

Відео дня

Супрун нагадала, що в 2016 році Нобелівську премію з медицини дали Осумі Йошинорі за відкриття і опис молекулярних і фізіологічних механізмів аутофагії. Вона виявилася ефективною в полегшенні хвороб, пов'язаних із запаленням, ожирінням і раком, уповільненням старіння і збільшенням тривалості життя.

Супрун пояснила, що відбувається з організмом при голодуванні

Аутофагія допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера. Періоди голодування також допомагають нормалізувати вагу і баланс холестерину.

"Обмеження калорій в той чи інший спосіб - це модна і науково обгрунтована дієта. Для кращого запуску аутофагії голодування повинне тривати протягом 18-24 годин. Тобто для "очищення клітин від шлаків" слід робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок. Можна їсти тільки в певний період дня: наприклад, з 11:00 по 18:00 - але не постійно", - зазначила Супрун.

Також вона назвала ряд протипоказань до інтервального голодування:

  • Перш за все, люди, "заїдають стрес", можуть після дня автофагії з'їсти набагато більше, ніж треба.

  • Голодувати і тренуватися не варто. Можливо запаморочення і дуже низька ефективність тренувань. Особливо це стосується бігу або плавання.

  • Діабет 1 і 2 типу та голодування несумісні. Введення інсуліну на тлі голоду може критично знизити рівень цукру в крові.

  • Вагітним жінкам також не варто голодувати, а дотримуватися повноцінного, хоч і не надмірного, харчування.

Супрун зробила наступний висновки:

  • Періоди голоду - це корисно для здоров'я, і варто привчити себе регулярно "постити". Якщо тільки у вас немає протипоказань.

  • Ви можете допомогти організму, якщо будете дотримуватися режиму харчування і відмовитеся від перекусів і солодощів.

  • Якщо голодування зовсім не ваше, то неодмінно займайтеся інтенсивними фізичними навантаженнями.

  • Консультуйтеся з сімейним лікарем, якщо плануєте розпочати таку практику.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені довели, що зниження вживання калорій продовжує життя. Причиною є зміна в активності роботи імунної системи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки