Китайські вакцини Sinopharm і Sinovac розгорнули боротьбу за визнання ВООЗ

Китайські вакцини Sinopharm і Sinovac розгорнули боротьбу за визнання ВООЗ

Оскільки в даний момент Китай все ще чекає схвалення ВООЗ на свої вакцини Sinopharm і Sinovac, одна з країн відправляє свої вакцини назад.

У Південно-Східній Азії загострилася конкуренція на ринку вакцин. Коли президент Філіппін Родріго Дутерте в прямому ефірі отримував першу дозу вакцини Sinopharm китайського виробництва, це повинно було спонукати неохочих філіппінців взяти з нього приклад і захистити себе від COVID -19, повідомляє Гонконгське відділення CNN.

Замість цього він викликав бурю критики за вибір вакцини, ще не схваленої регулюючими органами цієї країни. На тлі негативної реакції Дутерте в середу попросив Китай забрати 1 тис доз вакцини Sinopharm, які він пожертвував Філіппінам, і вибачився перед громадськістю за щеплення незатвердженої вакциною.

Відео дня

Він заявив, що попросив Китай припинити посилати Sinopharm. "Просто дайте нам Sinovac, який використовують всі", - сказав він, згідно з місцевими ЗМІ, маючи на увазі ще одну китайську вакцину, яка була дозволена для екстреного застосування на Філіппінах в лютому.

Цей скандал тільки підкреслив складності, з яким стикаються китайські вакцини через відсутність дозволу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на екстрене використання, хоча ці вакцини вже були схвалені для використання в десятках країн.

Коли Sinopharm подав заявку на екстрене використання в Філіппінське управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) на початку березня, директор агентства сказав, що, як і у випадку з Sinovac, прийняття рішення за заявкою Sinopharm займе більше часу, оскільки воно не було схвалено "жорстким регуляторним органом", таким як ВООЗ.

Але незабаром це може змінитися. ВООЗ заявила на брифінгу, що очікує остаточного прийняття рішень про затвердження екстреного використання для представлених вакцин Sinopharm і Sinovac "до кінця цього тижня".

Підтримка з боку ВООЗ може, нарешті, підвищити довіру до китайських вакцин, які вже давно викликають побоювання з приводу показників ефективності та відсутності прозорості щодо даних клінічних випробувань.

Нагадаємо, що Україна використовує для вакцинації одну з китайських вакцин, а саме Sinovac.

Обидві вакцини Sinopharm і Sinovac представляють собою інактивовані вакцини, які мають меншу ефективність, ніж вакцини з мРНК, вироблені Pfizer-BioNTech і Moderna. І на відміну від своїх західних колег, дві китайські компанії не опублікували повні дані про останні етапи клінічних випробувань, проведених по всьому світу, що викликало критику з боку вчених і експертів в області охорони здоров'я.

За даними Sinopharm і Sinovac, їх вакцини отримали різні результати по ефективності в випробуваннях, проведених в різних країнах, але всі вони перевищили 50% -й поріг ефективності ВООЗ для ухвалення використання в надзвичайних ситуаціях.

Погодження цих вакцин може бути своєчасним для COVAX, глобальної ініціативи, підтримуваної ВООЗ, щодо забезпечення рівного доступу до вакцин проти COVID-19. В останні тижні COVAX зіткнулася із серйозною нестачею поставок з Індії, яка зупинила експорт вакцини AstraZeneca на тлі кризи COVID -19 в цій країні.

Оскільки COVAX може поширювати лише вакцини, схвалені ВООЗ, на даний момент китайські вакцини не включені в його портфель. Замість цього організації доводиться покладатися на Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Covishield з Індійського інституту сироваток, Johnson & Johnson і Moderna, які користуються великим попитом.

Замість цього Китай надає вакцини в рамках двосторонніх угод з окремими країнами, в тому числі з Філіппінами - за словами експертів, ці зусилля більше керуються стратегічними інтересами Китаю, ніж потребами найбільш уразливих країн.

Схвалення ВООЗ, безсумнівно, посилить дипломатію Пекіна в області вакцинації. Але що ще більш важливо, це повинно допомогти забезпечити кращий захист від COVID-19 для найбільш нужденних країн.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки