Коронавірус може передаватися до появи симптомів: лікарі зробили заяву

34,0 т.
Коронавірус може передаватися до появи симптомів: лікарі зробили заяву

ВООЗ виправила з "помірного" на "підвищений" оцінку ризику поширення нового коронавірусу 2019-nCoV на міжнародному рівні.

Зокрема, вчені припускають, що смертельний вірус із Китаю може передаватися від інфікованої людини до здорової ще до того, як у неї з'явилися перші симптоми зараження. Однак ця гіпотеза ще не знайшла свого остаточного підтвердження, передає CNN.

Що важливо знати про nCoV:

  • Кількість заражених новим коронавірусом (на 27 січня) досягла щонайменше 2857 осіб, загинуло вже 82 хворих.

  • У зв'язку з цим Китай, де вперше зафіксували nCoV і звідки він поширився по всьому світу, обмежив поїздки для близько 60 мільйонів осіб.

Відео дня
  • Способи зараження ще не вивчені до кінця. Якщо вірус може передаватися ще до прояву в хворого симптомів, реальна кількість заражених може значно перевищувати наявні цифри.

  • Учені також попередили, що 2019 nCoV може передаватися через очі.

Коронавірус змусив насторожитися весь світ

"Поки немає підтвердження того, що заражені можуть поширювати інфекцію під час інкубаційного періоду. Однак це новий вірус, і ми ще багато чого про нього не знаємо. Але було б розумно припустити, що вірус може передаватися ще до того, як проявиться симптоми", – заявила доктор Івонн Дойл з центру Національного здоров'я Англії.

Також вона попередила, що не варто чекати вакцину в найближчі дні-тижні. "На розробку вакцин йдуть місяці, а можливо і роки", – зазначила експерт.

Коронавірус змусив насторожитися весь світ

У зв'язку із ситуацією міністерство фінансів Китаю та Національна комісія охорони здоров'я виділили 60,33 млрд юанів (8,7 млрд доларів США) на боротьбу з коронавірусом у 2020 році.

Ці гроші будуть використані для фінансування основних послуг охорони здоров'я та профілактики епідемій, йдеться в заяві міністерства.

Влада запевнила, що "перехоплення, конфіскації, незаконного привласнення або зміни використання фонду" не буде.

Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин
Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин

Уряд найбільшого китайського міста – Шанхая – оголосив про серію нових заходів проти поширення коронавірусу. Крім іншого, він ухвалив, що всі місцеві підприємства будуть закриті до 9 лютого. До 17 лютого будуть припинені роботи шкіл.

Також у Шанхаї встановили посилені карантинні інспекції для робітників, які повертаються в місто.

Тільки підприємства, які уряд вважає "життєво важливими" для роботи міста, такі як автозаправні станції, аптеки і супермаркети, зможуть залишатися відкритими, йдеться в заяві муніципального уряду.

Це пов'язано з тим, що кількість підтверджених випадків коронавірусу в Шанхаї зросла до 53, включаючи один випадок смерті.

Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин
Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин
Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин
Пустые улицы в Ухане, где объявлен карантин

Крім того, захворювання 27 січня офіційно було діагностовано в двох нових країнах: Шрі-Ланці та Камбоджі. Там підтверджено по одному випадку захворювання, при чому заражені – люди, які приїхали з Китаю.

У цей день перший випадок смерті від nCoV був зафіксований у столиці Китаю Пекіні. Помер 50-річний чоловік, який був інфікований вірусом 22 січня. До цього він відвідував Ухань.

Раніше OBOZREVATEL розвінчав гучний міф про те, що коронавірус може "причаїтися" в бананах і посилках з Китаю.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки