Меркель відкинула пропозицію Байдена відмовитися від патентів на вакцини, а Путін його похвалив

Меркель відкинула пропозицію Байдена відмовитися від патентів на вакцини, а Путін його похвалив

Німецький лідер попереджає, що ослаблення торгових правил загрожує виробництву препаратів для лікування COVID-19

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила незгоду з пропозицією адміністрації Байдена призупинити дію прав інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19, заявивши, що це буде мати "серйозні наслідки" для виробництва вакцин в усьому світі.

Як повідомляє газета The Financial Times, Канцлер Німеччини сказала, що обмежуючими факторами в поставках вакцин були "виробничі потужності і стандарти високої якості, а не патенти". "Захист інтелектуальної власності - це джерело інновацій, і вона повинна залишатися такою в майбутньому", - додала вона.

Відео дня
Меркель відкинула пропозицію Байдена відмовитися від патентів на вакцини, а Путін його похвалив

Меркель відреагувала на заяву головного торгового радника президента Джо Байдена Кетрін Тай, яка сказала, що, хоча США "твердо вірять" в захист інтелектуальної власності, вони підтримають відмову від цих правил щодо вакцин проти COVID-19.

Відмова від патентного захисту дозволить будь-якому фармацевтичному виробникові в світі виробляти вакцини-аналоги, не побоюючись судового переслідування за порушення прав інтелектуальної власності. "Це глобальна криза в галузі охорони здоров'я, і надзвичайні обставини пандемії COVID-19 вимагають прийняття надзвичайних заходів", - сказав Тай в середу.

США будуть "брати активну участь" у переговорах у Світовій організації торгівлі з вироблення тексту відмови, додала вона, зазначивши, що ці обговорення потребують часу, враховуючи складність питань, що розглядаються.

Пропозиція Вашингтона поставило ЄС в глухий кут. В останні місяці Євросоюз чинив опір тиску Індії і Південної Африки в рамках СОТ щодо відмови від патенту на вакцину.

Цей крок США отримав прохолодну реакцію з боку президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляйен. Вона сказала, що ЄС "готовий обговорити", як ця пропозиція може допомогти вирішити поточну кризу "ефективним і прагматичним чином".

Але вона також наполягала на тому, що пріоритетом для країн-виробників вакцин є зняття бар'єрів для експорту та усунення несправностей в ланцюжку поставок.

Пропозиція США отримало більш позитивний відгук від Володимира Путіна, який сказав, що Росія, яка виробляє вакцину Sputnik V, підтримає цей крок. "Пандемія - це надзвичайна ситуація... Без сумніву, Росія підтримає такий підхід", - сказав президент Росії.

Меркель відкинула пропозицію Байдена відмовитися від патентів на вакцини, а Путін його похвалив

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що "сподівається на активні та конструктивні обговорення з усіма сторонами в рамках СОТ з метою досягнення ефективного і справедливого угоди".

Еммануель Макрон, президент Франції, сказав, що він відкритий для ідеї відмови від прав інтелектуальної власності, але "реальність така, що сьогодні вузькими місцями є не ціна або патенти, а обмежені виробничі потужності підприємств".

Іспанія і Бразилія висловили підтримку пропозиції США, але заявили, що необхідно зробити більше для забезпечення вакцин для країн, що розвиваються.

Фармацевтична промисловість побоюється, що патентний крок Байдена створить небезпечний прецедент.

Проти ідеї відмови від прав також виступає BioNTech, німецький стартап, спільне підприємство якого з Pfizer вивело на ринок першу вакцину на основі матричної РНК. Компанія заявила, що не зменшить нинішній дефіцит поставок, і попередила про ризики відкриття провадження для виробників, які не мають досвіду роботи з мРНК.

"Разом з Pfizer ми також працюємо з різними організаціями для підтримки поставок вакцин населенню у всьому світі. І ми продовжимо поставляти нашу вакцину країнам з низьким рівнем доходу або рівнем доходу нижче середнього по некомерційної ціною", - йдеться в заяві BioNTech в четвер.

Маттіас Кромайер, генеральний партнер венчурної компанії MIG, одного з перших інвесторів BioNTech, сказав, що відмова від патенту буде перешкоджати майбутнім інвестиціям в сектор.

Відстеження вакцини проти Covid-19: глобальна гонка за вакцинацією

"Якщо США / ЄС / ВООЗ призупинять патентний захист, вони в кінцевому підсумку багато втратять, а саме готовність приватних інвесторів вкладати кошти в такі компанії за багато років до того, як стане ясно, чи будуть їх технології успішними чи ні", - сказав він . сказав.

"Це буде означати крах всієї галузі, яка тільки що продемонструвала, що є єдиною, яка може забезпечити стійке рішення цього глобального медичного, економічного і соціального кризи".

Виконавчий директор Bristol-Myers Squibb охарактеризував підтримку урядом США відмови від патентного захисту як "дуже тривожну" під час інтерв'ю на саміті FT US Pharma and Biotech в четвер.

"Наша галузь залежить від захисту інтелектуальної власності, щоб інвестувати в дослідження і розробки та робити інвестиції, необхідні для подолання таких криз, як COVID-19", - сказав Джованні Кафоріо.

Крім важливості під час кризи з коронавірусом, Кафоріо сказав, що захист інтелектуальної власності має "вирішальне значення для деяких областей з більш високими медичними потребами, в які BMS інвестує, наприклад, в лікування раку".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки