МоваЯзык

/ Пульмонологія

Онук Індіри Ганді вимагає терміново прискорити вакцинацію в Індії

2.8т
Читати матеріал російською

Лідер індійської опозиції Рахул Ганді в п'ятницю зажадав, щоб уряд терміново вакцинував населення країни для приборкання другої хвилі епідемії коронавируса.

За даними Reuters, Рахул Ганді, онук прем'єр-міністра Індії Індіри Ганді, убитої в 1984 році, заявив, що за останній тиждень в країні було зареєстровано рекордних 1,5 мільйона нових випадків COVID-19.

"Відсутність в уряду чіткої та послідовної стратегії вакцинації від COVID-19, а також його зверхня і передчасна заява про перемогу в зв'язку з експоненціальним поширенням вірусу поставили Індію в украй небезпечне становище", - цитує Reuters слова Рахула Ганді в листі, адресованому прем'єр-міністрові Нарендра Моді в п'ятницю, 7 травня 2021 року.

Моді широко критикували за те, що він не вжив жодних дій для придушення другої хвилі епідемії, після того як релігійні фестивалі і політичні мітинги залучили десятки тисяч людей в останні тижні і стали заходами "суперрозповсюдження" епідемії смертельної інфекції.

Його уряд також піддавали критиці за надто швидке зняття соціальних обмежень після першої хвилі і за затримки в програмі вакцинації в країні, яка, на думку медичних експертів, є єдиною надією Індії на стримування другої хвилі COVID-19.

Хоча Індія є найбільшим виробником вакцин в світі, вона з усіх сил намагається використовувати і поширювати досить доз, щоб зупинити хвилю COVID-19.

Моді підкреслив, що індійські штати повинні підтримувати рівень вакцинації. Хоча в країні було введено не менше 157 мільйонів доз вакцини, темпи вакцинації в останні дні різко впали. "Досягнувши показника близько 4 мільйонів в день, зараз ми знизилися до 2,5 мільйонів в день через брак вакцин", - цитує слова Амартія Лахірі, професора економіки Університету Британської Колумбії, в газеті Mint. "Цільова цифра в 5 мільйонів в день - це нижня межа того, до чого ми повинні прагнути, оскільки навіть при таких темпах нам знадобиться рік, щоб отримати кожному по дві дози. Ситуація, на жаль, дуже похмура".

Європейський союз в четвер підтримав пропозицію США обговорити скасування патентного захисту вакцин COVID-19 з метою збільшення поставок вакцин і доступу до них, особливо в уразливих країнах, що розвиваються.

У п'ятницю Індія повідомила про чергове рекордне щоденне зростання випадків коронавируса - 414 188, в результаті чого загальна кількість нових випадків за тиждень досягла 1,57 мільйона. Загальна кількість смертей в цій країні внаслідок зараження COVID-19 в даний час складає 21,49 мільйона. Смертність від COVID-19 зросла на 3915 до 234 083.

Медичні експерти кажуть, що реальна поширеність COVID-19 в Індії в 5-10 разів перевищує офіційні дані.

Онук Індіри Ганді вимагає терміново прискорити вакцинацію від COVID-19 в Індії через рекордну смертності

Новий епіцентр в південних штатах Індії

Система охорони здоров'я Індії руйнується під впливом пацієнтів, в лікарнях не вистачає ліжок і медичного кисню. Морги і крематорії не справляються з такою кількістю трупів і саморобних похоронних багать, спалених в парках і на парковках.

В даний час інфекція поширюється з перенаселених міст у віддалені сільські місцевості, в яких проживає майже 70% 1,3-мільярдного населення країни.

Хоча північна і західна Індія несуть на собі основний тягар хвороби, південна Індія тепер, здається, перетворюється в новий епіцентр. Дані показують, що частка п'яти південних штатів в щоденному сплеску інфекцій в країні зросла з 28% до 33% за перші сім днів травня.

Згідно з урядовими даними, в південному місті Ченнаї тільки одне із сотні ліжок із киснем і дві з сотні в відділеннях інтенсивної терапії (ВІТ) були вакантними в четвер, тоді як два тижні тому рівень вакансій становив понад 20%.

У технологічній столиці Індії Бангалорі, також на півдні країни, тільки 23 з 590 ліжок у відділеннях інтенсивної терапії були вільні, і тільки 1 з 50 ліжко-місць з вентилятором була зайнята, що, за словами офіційних осіб, вказує на кризу, що насувається.

У Бангалорі 325000 активних випадків COVID-19, при цьому попит на ліжка у відділеннях інтенсивної терапії та відділеннях з високим ступенем залежності (HDU) виріс більш ніж в 20 разів, зазначив Є.М. Прасанні, президент Асоціації приватних лікарень і будинків престарілих в штаті Карнатака, в який входить Бангалор. "Кожному пацієнту, що приходить в лікарню, потрібне ліжко у відділенні інтенсивної терапії або HDU ... тому пацієнти бігають з однієї лікарні в іншу в пошуках ліжка у відділенні інтенсивної терапії", - сказав він.

"Також не вистачає медичного кисню ... Зараз більшість невеликих лікарень, які не можуть отримувати кисень щодня, відмовляються приймати пацієнтів з COVID" - зазначив він.

Кілька індійських штатів ввели різні рівні соціальних обмежень, щоб спробувати зупинити інфекцію, але федеральний уряд чинив опір введенню національної ізоляції.

Допомога з-за кордону продовжує надходити, зокрема, партії вакцини від COVID-19 з Польщі, Нідерландів і Швейцарії досягли Індії в п'ятницю, повідомив в Twitter офіційний представник міністерства закордонних справ Аріндам Багчі.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини