Що відомо про новий препарат для лікування COVID-19

Що відомо про новий препарат для лікування COVID-19

Потреба в ефективних пероральних противірусних препаратах для лікування COVID-19 все ще залишається актуальною, попри нещодавні повідомлення про схвалення двох лікарських засобів. Ольга Голубовська, заслужений лікар України, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, на своїй сторінці у ФБ повідомила про новий препарат проти коронавірусу – Azvudine (Азвудін), що розробляється китайськими вченими.

Зараз Азвудін проходить III фазу клінічних випробувань у Першій дочірній лікарні Університету Чженчжоу у Чженчжоу, столиці провінції Хенань Центрального Китаю, а також у Бразилії та Росії. Як повідомляє дослідницька група, на внутрішній ринок препарат може вийти вже в грудні.

Що являє собою Азвудін

Азвудін – препарат проти ВІЛ, який діє як інгібітор зворотної транскриптази. Він розроблений дослідниками з Хенанського університету.

Відео дня

Щодо COVID-19, ліки також показують хорошу противірусну активність як на клітинному рівні, так і на людях.

Третя фаза одноцентрового, рандомізованого, подвійного сліпого, плацебо-контрольованого клінічного дослідження розпочалася у квітні 2021 р. У ньому бере участь 342 особи віком від 18 років, інфікованих COVID-19 та госпіталізованих на стадіях середнього та тяжкого ступеня тяжкості відповідно до класифікації Міністерства охорони здоров'я Китаю. Між появою симптомів та початком лікування має пройти не більше 14 днів.

Інші розробки китайських вчених проти COVID-19

Китайські вчені використовують три шляхи в розробці ліків, специфічних для COVID-19:

  • Блокування проникнення вірусу у клітини.

  • Пригнічення реплікації вірусу.

  • Регулювання імунної системи людини.

Кожен із цих шляхів має переваги та стратегії у боротьбі з коронавірусом. Останнім часом багато виробників ліків у Китаї повідомили про свій прогрес у дослідженнях та розробках ліків від COVID-19: два оральні кандидати скоро почнуть клінічні випробування, а препарат з моноклональними антитілами проходить III фазу клінічних випробувань.

VV116, кандидат на нуклеозид для перорального прийому проти SARS-CoV-2, розроблений спільно Шанхайським інститутом Materia Medica (SIMM) Китайської академії наук (CAS) та Уханьським інститутом вірусології. За повідомленнями ЗМІ, кандидат значно знижує вірусне навантаження у щурів і довів свою безпеку згідно з даними випробувань на тваринах. Препарат проходить клінічні випробування на материковій частині Китаю, також розпочнуться випробування в Узбекистані.

C402234 – ще один препарат, розроблений SIMM. Він являє собою пептидоміметичну сполуку, розроблену та синтезовану шляхом аналізу кристалічної структури ферменту Mpro коронавірусу. Цей фермент грає вирішальну роль реплікації SARS-CoV-2 і є єдиним для всіх коронавірусів. За даними CAS, 15 березня в Дослідницькому центрі Frontage у США було розпочато клінічне випробування фази І кандидата.

Інститут мікробіології при CAS також розробив противірусний препарат COVID-19 під назвою JS016. Зараз він проходить III фазу клінічних випробувань і використовувався для надання невідкладної допомоги як у Китаї, так і в інших країнах. JS016 – людське моноклональне антитіло, яке націлене на спайковий білок SARS-CoV-2 та блокує зв'язування вірусу з клітинами-господарями. Антитіло було ідентифіковано шляхом скринінгу В-клітин пацієнтів з COVID-19, що одужують. Дані клінічних випробувань фази II довели, що кандидат може знизити ризик переходу із середнього у тяжкий стан.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки