Названо напій, який врятує кістки від переломів

Названо напій, який врятує кістки від переломів

Дослідники з Австралії назвали напій, який допоможе зробити кістки літніх людей міцнішими.

Вчені вважають, що три чашки чаю в день знижують ризик переломів на 30%, - передає Medikforum.ru.

Дослідження показує, що у любителів цього напою міцніші кістки, що знижує ризик хворобливих переломів, включаючи і небезпечні травми стегон. Всього три чашки чаю в день знижують ризик переломів на 30%. Австралійські дослідники пропонують додати чай у список дієтичних засобів профілактики переломів через його сильний ефект.

Відео дня

Читайте: Вчені змогли "омолодити" старі і тендітні кістки

Автори дослідження спостерігали за здоров'ям майже 1 200 літніх жінок протягом 10 років. Добровольці із середнім віком 80 років на момент початку дослідження регулярно розповідали про своє харчування. І особливу увагу вчених привертала кількість вживання чаю. За весь 10-річний період жінки перенесли 288 переломів, включаючи 128 переломів шийки стегна.

Фото: Medikforum.ru

Однак ті, хто випивав не менше трьох чашок чаю в день, майже на третину рідше ламали кістки за цей період у порівнянні з тими, хто пив чай ??рідко, або взагалі його ніколи не вживав. Що важливо, результати дослідження зберігалися при інших факторах ризику переломів кісток, включаючи куріння і відсутність фізичних навантажень, які також ретельно враховувалися.

Вчені вважають, що рослинні речовини флавоноїди, що містяться в чаї, зміцнюють кістки за рахунок прискорення росту нових клітин, що уповільнює процес ерозії вже існуючих.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше медики назвали найкорисніший вітамін, що руйнує кістки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки