Що може врятувати від передчасної смерті: знайдена несподівана відповідь

16,1 т.
Що може врятувати від передчасної смерті: знайдена несподівана відповідь

Відпустка може значно знижувати ризик передчасної смерті. При цьому навіть здоровий спосіб життя не компенсує стрес, якщо людина мало відпочиває і багато працює.

До відповідного висновку прийшли вчені університету Хельсінкі (Фінляндія), повідомляє EurekAlert!

У дослідженні, яке почалося в 1974 році і тривало 40 років, взяли участь 1222 чоловіків, які народилися в 1919-1934 роках. На добровольців впливав хоча б один фактор розвитку серцево-судинних захворювань, наприклад, куріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину і жирів, порушення толерантності до глюкози або ожиріння.

Відео дня

Випробовувані були поділені на дві групи - контрольну (610 чоловіків) і дослідну (612 чоловіків). Дослідна група кожні чотири місяці отримувала усні і письмові рекомендації частіше займатися аеробними вправами, їсти здорову їжу і припинити курити. Якщо медичні консультації не були ефективними, то добровольці отримували препарати для зниження артеріального тиску.

Люди в контрольній групі отримували звичайні послуги з охорони здоров'я, а їх стан здоров'я не спостерігався дослідниками.

З'ясувалося, що в дослідній групі ризик смерті від серцево-судинних захворювань знизився на 46% порівняно з контрольною групою. Однак протягом 15 років спостережень, люди, які одержували медичні консультації, в цілому, вмирали частіше. Тоді вчені продовжили дослідження до 2014 року і врахували такі чинники як обсяги роботи, кількість сну і тривалість відпустки.

Виявилося, що люди в дослідній групі, хто брав три або менше тижнів відпустки щорічно, на 37% частіше вмирали порівняно з тими, хто відпочивав від роботи більше.

У контрольній групі тривалість відпустки не впливала на смертність. Вчені пояснюють це тим, що саме втручання дослідників могло збільшити рівень стресу, що негативно позначилося на відпочинок тих, хто працював довше й інтенсивніше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені знайшли спосіб передбачати смерть. Також була знайдена справжня причина смерті людини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки