МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Сіль - біла смерть: вчені поставили під сумнів популярний міф

Канадські вчені з'ясували, що помірне споживання солі корисне для серцево-судинної системи людини.

У дослідженні, опублікованому в журналі Lancet, вчені стверджують, що сіль у цьому відношенні нічим не відрізняється від інших продуктів, передає "РИА Новости".

Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує обмежити добову дозу натрію двома грамами, що еквівалентно п'яти грамам солі. Вважається, що через цю речовину підвищується тиск і зростає ризик інфаркту.

Вивчивши дані аналізів сечі, тиск та інші показники більше 90 тисяч осіб із 300 спільнот у 18 країнах, дослідники помітили, що зв'язок між високим рівнем споживання солі і хворобами серця є тільки в Китаї. Там популярний соєвий соус: через нього китаєць у середньому отримує п'ять грамів натрію (12,5 грама солі) на добу. Також з'ясувалося, що занадто низький вміст речовини в організмі корелює з високим ризиком отримати інфаркт.

"Наше дослідження дає нові підстави вважати, що при помірних рівнях споживання натрій може бути корисним для здоров'я серцево-судинної системи. При цьому речовина може і нашкодити - якщо його занадто багато або занадто мало в організмі. Цей баланс природний для будь-якої живильної речовини", - зазначив провідний автор наукової роботи, професор Інституту досліджень здоров'я населення в Канаді Ендрю Мейте.

За словами співавтора дослідження Мартіна О'Доннелла, надмірне споживання натрію - більше п'яти грамів на добу - небезпечне для здоров'я, але в більшості випадків рівень споживання речовини не пов'язаний із підвищеним ризиком хвороб серця.

Водночас зазначається, що та ж сама група вчених уже публікувала дослідження з аналогічними висновками в 2016 році. Зараз, як і тоді, робота була розкритикована колегами. Основна претензія до авторів полягає в тому, що вони недостатньо точно виміряли вміст натрію в сечі: на думку опонентів, аналізи потрібно брати протягом доби, а не тільки вранці, як це робили Мейте і колеги.

У логіці дослідників також знайшли порушення причинно-наслідкових зв'язків. Професор Лондонського університету королеви Марії Грем МакГрегор зауважив, що до вибірки увійшли вже хворі учасники, які дійсно їдять мало й отримують менше солі, але причина їхньої смерті - хвороба, а не низький рівень споживання інгредієнта.

Примирити опонентів могла б інша поживна речовина, зміст якої заміряли дослідники, - калій. Аналіз показав, що цей елемент, що міститься в фруктах і овочах, допомагає збалансувати дієту і знизити ризики захворювань.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше біолог розвіяла популярний міф про сіль.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
2
0
Смішно
12
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини