Чи потрібно лікувати сексуальну залежність: психолог дав відповідь

15,6 т.
Чи потрібно лікувати сексуальну залежність: психолог дав відповідь

Сексуальна залежність - це не примха, а розлад психіки, яке потребує лікування.

Так вважають психологи, пише ВВС. Деякі фахівці кажуть, що людям, які відчувають подібні проблеми, потрібно надавати безкоштовну допомогу в рамках Національної системи охорони здоров'я.

Читайте: Секс на стороні: вчені знайшли спосіб викривати невірних

Чи потрібно лікувати сексуальну залежність: психолог дав відповідь
Відео дня

Що таке сексуальна залежність?

Термін "сексуальна залежність" описується як сексуальна активність будь-якого роду, яка виходить з-під контролю.

Згідно з результатами обробки опитувальників, 91% з тих, кому потрібна допомога - чоловіки. З них 31% становлять чоловіки у віці 26-35, 1% - молодше 16-ти років, і 8% - старше 55-ти.

Передбачається, що в травні 2019 року Всесвітнє Організація Охорони здоров'я схвалить включення "обсесивно-компульсивного розладу на сексуальному грунті" в нове видання свого довідника "Міжнародна класифікація хвороб".

Психологи пояснюють, що залежні люди усвідомлюють шкоду від свого потягу, однак вони не можуть зупинитися і розуміють, що їм потрібна допомога, щоб щось змінити.

Читайте: Секс без кохання: сексолог назвав позитивну сторону

Чи потрібно лікувати сексуальну залежність: психолог дав відповідь

"П'ять разів на день було мало"

Мати трьох дітей 37-річна Ребекка Баркер розповіла, що часто їй не вистачало і п'яти "сеансів" близькості в день. Чотири роки тому сексуальна залежність зруйнувала відносини з її близькою людиною.

"Сексуальне бажання - це було першим, про що я думала вранці, це було абсолютно неотвязно. Здавалося, що все навколо нагадує про секс", - говорить Ребека, вважаючи, що причина залежності пов'язана з депресією і нестачею серотоніну.

Жінка каже, що близькість надавала їй сил, проте вже через 5 хвилин жага прокидалася з новою силою.

Через це вона практично перестала виходити з дому, відчуваючи себе ніяково в оточенні сторонніх через свої бажання.

"Апетити" Ребеки спочатку радували її партнера, а потім він запідозрив її в зрадах, мовляв, такий потяг пов'язаний з почуттям провини. Незабаром пара розлучилася, і жінка переїхала жити до батьків.

Щоб впоратися зі своїм станом, Баркер була змушена повністю змінити своє життя: змінити роботу, регулярно відвідувати психіатра і навіть переїхати в іншу країну.

Читайте: BuzzFeed: як щоденний секс впливає на здоров'я

Чи потрібно лікувати сексуальну залежність: психолог дав відповідь

Розплата за секс

60-річного Грема сексуальна залежність призвела до того, що він став зраджувати дружині з "сотнею" повій, що в свою чергу викликало у нього потужне почуття провини.

"Коли у тебе в голові з ранку і до вечора всі думки тільки про секс - це просто жахливо. Гидко навіть - нічого "сексуального" в цьому не було. Коли прокидаєшся вранці з венеричним "букетом", то нічого приємного в цьому немає. Це принесло величезну шкоду і зруйнувало життя", - говорить він.

Протягом декількох років Грем витрачав сотні фунтів на місяць на секс і завів кілька романів "на стороні".

"Це те ж саме, що бути алкоголіком: спочатку втілюєш всі свої шалені бажання в життя, а потім мучишся від найсильнішого почуття провини, обіцяючи, що це більше ніколи не повториться", - згадує чоловік.

Грем звернувся за допомогою в організацію "Анонімні сексоголіки" (SAA) після того, як дружина викрила його в зраді. Після кропіткої роботи з фахівцями йому вже кілька років йому вдається утримуватися від сексу на стороні, але при цьому він регулярно відвідує зустрічі в психологами.

Раніше "МедОбоз" розповідав, що не можна робити відразу після сексу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки