МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Супрун сказала, що робити, щоб не втратити слух

Для того, щоб не втратити слух українцям порадили частіше відвідувати лікаря для планового огляду, стежити за гігієною звуку, вчасно вакцинувати дітей і приймати ліки тільки за призначенням.

Такі поради дала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook. За її словами обов'язково перевірити слух потрібно, якщо Ви:

  • часто підвищуєте гучність, хоча вам було чутно нормально і на звичному рівні

  • пропускаєте частини розмови під час спілкування

  • часто просите людей повторити те, що вони сказали

  • у вас виникає дзвін у вухах або навпаки постійно звучить "приглушений шум"

Вона зазначила, що частина людей, які не чують, мають поганий слух від народження.

"У цьому випадку причинами втрати здатності чути можуть бути спадкові і неспадкові генетичні чинники, а також ускладнення під час вагітності або пологів. Ще одна поширена причина - застосування деяких ліків під час вагітності", - уточнила Супрун.

У той же час 60% випадків втрати слуху серед дітей до 15 років викликані причинами, які можна запобігти, вказала міністр. Йдеться про інфекційні захворювання, такі як свинка, кір, краснуха, менінгіт і хронічний отит середнього вуха.

"Інші причини втрати слуху в основному пов'язані з надмірним шумом - прослуховуванням музики на високій гучності виникають як наслідок частого відвідування гучних місць. Тому час від часу перевіряти слух рекомендується всім. У групі ризику знаходяться люди у віці старше 50-ти років, люди, що працюють в галасливих місцях, ті, хто слухають музику на високій гучності протягом тривалого періоду часу і мали хронічні вушні інфекції", - написала міністр.

За її словами, певні хронічні хвороби, наприклад діабет, а також куріння - є значними факторами ризику, які можуть сприяти проблемам зі слухом.

Що робити, щоб мінімізувати ризики погіршення слуху:

▪ вакцинувати дітей за календарем профілактичних щеплень (зокрема - щеплення від кору, краснухи і свинки).

▪ обстежтеся у лікаря і обстежте дітей, адже він, наприклад, може вчасно виявити отит у дитини і швидко надати необхідну допомогу.

▪ використовуйте ліки за призначенням і під контролем лікаря. Деякі з них можуть мати негативний вплив на слух.

▪ слідкуйте за гігієною звуку - не слухайте дуже голосно музику протягом тривалого періоду часу, на концертах не стійте близько до джерела шуму, наприклад, відразу поруч у динаміків, робіть паузи, якщо перебуваєте в шумному місці.

▪ уникайте негативного впливу гучних звуків і шуму від обладнання на робочих місцях. Для цього використовуйте спеціальні вкладиші для вух. Залежно від матеріалу і якості прилягання, вони здатні поглинати шум від 5 до 45 децибел.

Ви можете перевіряти слух самостійно. Для цього існують різні онлайн тести і додатки. Як приклад - тут можна пройти такий тест. Або завантажити додаток від ВООЗ, який дозволяє перевіряти слух і зберігає ваші результати.

"Якщо відчуваєте, що слух погіршився - негайно зверніться до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим вищими будуть шанси його вберегти", - підсумувала міністр.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун закликала українців відмовитися від алкоголю, заявивши, що він шкодить здоров'ю навіть в невеликих дозах.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
0
Коментарі
1
1
Смішно
5
Цікаво
1
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини