У Британії створили вакцину від хвороби Альцгеймера та розповіли про результати випробувань

У Британії створили вакцину від хвороби Альцгеймера та розповіли про результати випробувань

Вчені з Рочестерського університету розробили експериментальну вакцину проти хвороби Альцгеймера. Досліди на гризунах продемонстрували, що вона допомагає імунітету виробляти антитіла до токсичної форми бета-амілоїду – шкідливого білка, який, як вважають науковці, пов'язаний із виникненням цього незворотного захворювання у людини.

Результати дослідження нового препарату, запропонованого вченими, були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry. У статті зазначено, що у світі вже існує чимало медикаментів, які нібито мають допомогти людині справлятися з цією недугою, проте, як підкреслили фахівці, жодні із запропонованих раніше ліків не витримали клінічних випробувань, хоча в експериментах із тваринами показали хороший результат.

Відео дня

У статті сказано, що хвороба Альцгеймера розвивається через те, що в клітинах мозку накопичується шкідливий білок бета-амілоїд, який сам по собі є частиною білка APP, що відіграє важливу роль у зв'язках між нейронами. Наявні досі препарати від Альцгеймера були спрямовані на знищення таких білків і перешкоджали їм збиратися "до купи". Цього разу вчені запропонували альтернативу наявному методу.

Вони не стали вбивати скупчення білків, що виникають, а створили антитіло, що заважає їм збиратися в затверділі бляшки. Далі вони вирішили використовувати його для розробки препарату, який би примушував імунітет людини виробляти аналог такого антитіла, здатного заважати білкам об'єднуватися в нерозчинні "клубки".

Вакцину, яку автори дослідження назвали TAPAS, вже перевірили на мишах.

"З'ясувалося, що введений препарат захистив гризунів від появи характерних симптомів деменції", – сказано в роботі вчених.

Найближчим часом група фахівців має намір розпочати клінічні випробування вакцини на добровольцях. Вчені сподіваються, що досліди підтвердять ефективність їхньої розробки, в результаті чого "запропонують перші дієві методи придушення та профілактики хвороби Альцгеймера".

Хвороба Альцгеймера – найбільш поширений тип деменції, стану, при якому головний мозок перестає виконувати свої функції необхідним способом. Хвороба Альцгеймера спричиняє проблеми з пам'яттю, мисленням та поведінкою. В абсолютній більшості випадків хвороба Альцгеймера вражає людей старших за 65 років.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, як базилік впливає на ймовірність розвитку Альцгеймера.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки