У Києві активізується небезпечний алерген - медик

У Києві активізується небезпечний алерген - медик

В Україні настає сезон цвітіння рослини, яка є одним з найголовніших алергенів – амброзії.

Про це OBOZREVATEL розповіла сімейний лікар Рита Гофман. За її словами, "якщо брати всі полінози, алергію на пилок і частини рослин, то, в першу чергу, все це викликається саме амброзією".

"Я не знаю, скільки людей страждають алергією на амброзію, але це, безумовно, переважна кількість", - додала вона.

У Києві активізується небезпечний алерген - медик
Відео дня

Лікар заявила про те, що ані в Києві, ані в Україні загалом не здійснюється жодних заходів з боротьби з цією небезпечною рослиною. "Є люди, які взагалі не можуть собі дозволити погуляти в сквері або в парку. У Києві її просто зарослі, вона виростає розміром з дерево. І це жахливо", - сказала вона.

Читайте: Тополиний пух: чим він небезпечний, як уберегтися – поради лікаря

Рита Гофман повідомила про те, що кількість людей, що страждають на алергію, "збільшується з кожним поколінням", "алергія виходить на одне з перших місць серед причин порушення працездатності".

За її словами, з цієї причини необхідно вживати всіх заходів, щоб скоротити присутність алергенів. У контексті боротьби з амброзією лікар запропонувала провести кампанію в ЗМІ, "розповісти про те, що таке амброзія, де вона росте, який вплив спричиняє, для кого вона небезпечна".

Одночасно міська влада повинна застосовувати прийняту в усьому світі практику сіножатей. "Амброзію потрібно знищувати, їй не можна давати цвісти", - пояснила вона. Крім того, "в місті не повинно бути пуху кульбаб – на цій стадії всі газони повинні бути підстрижені", - зауважила лікар.

Читайте: Розвіяні топ-5 міфів про сезонну алергію: що потрібно знати

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Амброзія – бур'ян, який швидко поширюється. Ці рослини можуть досягати у висоту до 2 метрів.

  • У сезон цвітіння амброзії медики рекомендують триматися подалі від цієї рослини, а в разі потрапляння пилку в ніс негайно промити водою.

  • Вуличний і домашній пил є ще одним поширеним алергеном. Про те, як він проявляється і як з цим боротися, читайте тут.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки