Вчені виявили мутацію гена, що підвищує ризик розвитку раку

Вчені виявили мутацію гена, що підвищує ризик розвитку раку

Під час мутації гена UTX порушується здатність клітин пригнічувати ракові пухлини природним шляхом. Мова йде про нездатність клітин виробляти своєрідний "конденсат", який захищає організм від розвитку онкології.

Як розповів Drug target review, фахівці з Медичної школи Університету Вірджинії (США) з'ясували, що саме така проста мутація гена робить людей уразливими до раку. Ген UTX грає життєво важливу роль, керуючи утворенням "конденсатів" усередині клітин для запобігання онкології.

Тобто клітина стає вразливою, коли в ній перестають утворюватися крапельки. Вчені уточнили, що "конденсат" утворюється з матеріалу в осередках самих клітин.

Відео дня

"Утворюючись, краплі контролюють активність хроматину, генетичного матеріалу, що міститься в хромосомах. Це в свою чергу, забезпечує ефективні та правильні модифікації та взаємодії хроматину для організації правильної програми транскрипції, що пригнічує пухлину", – пояснили фахівці.

Вони додали, що до цієї мутації більше схильні чоловіки, що, на думку вчених, може пояснити той факт, що саме чоловіки хворіють на рак частіше.

"Відкриття припускає, що руйнація або зміна цих крапель може сильно вплинути на те, як наші клітини борються з раком. Формування правильних крапель, ймовірно, буде фундаментальним механізмом, який підтримуватиме здоров'я клітин, і ми тільки починаємо це розуміти", – додали вчені.

Рак – це злоякісна пухлина з епітеліальної тканини. Рак визначається за типом клітин, в яких він починається. Або його можна визначити за місцем у тілі, де вперше з'являється. Деякі види раку мають мішані типи.

Більшість онкологічних захворювань на сьогоднішній день виліковні, особливо якщо вони виявлені на ранній стадії, на пізніх стадіях часто можлива тривала ремісія.

Як повідомляв OBOZREVATEL, онколог пояснив, як пройти вакцинацію від коронавірусу хворим на онкологію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки