Вживання лимонного соку може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Вживання лимонного соку може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Регулярне вживання лимонного соку може знизити високий кров’яний тиск. Ці цитрусові багаті вітамінами, мінералами та рослинними сполуками, які мають позитивний вплив на здоров'я серця.

Як написало Express із посиланням на медичне дослідження, знизити високий кров'яний тиск можна, прийнявши для себе правильні дієтичні рішення. Зокрема, збагативши свій стіл цитрусовими та соком із них.

Як ідеться у науковій роботі, високий кров'яний тиск означає, що серцю людини доводиться більш напружено працювати, щоб перекачувати кров тілом. А додаткове напруження може призвести до сердечного нападу.

Відео дня

Учені проаналізували вплив часнику та лимонів на високий кров’яний тиск. Дослідження було проведено за участю більш ніж ста добровольців. Їх розділили на три групи та встановили для них певну дієту.

Перша група вживала по 10 г часнику щоденно після сніданку та обіду. У другій групі пили лимонний сік. Контрольна група отримувала звичайне медичне лікування для гіпертоніків.

Увесь цей час піддослідним міряли тиск, розпитували про їхнє самочуття. За три тижні лікарі оцінили результат.

З'ясувалося, що вживання часнику і соку з лимона призвело до зниження рівня артеріального тиску та підвищення комфорту пацієнтів, але не спостерігалося жодної розбіжності між групами з часником та лимонним соком.

"Відповідно до результатів дослідження, пацієнти з гіпертонією можуть підвищити рівень комфорту, вживаючи лимонний сік або часник, тим самим ефективніше контролювати рівень артеріального тиску", – підсумували дослідники.

Також експерти рекомендували регулярно відстежувати рівень тиску, особливо з віком. Вони нагадали, що ідеальним артеріальним тиском зазвичай вважається від 90/60 до 120/80 мм рт. А ось показники артеріального тиску від 120/80 до 140/90 мм рт.ст. можуть означати, що людина ризикує здоров'ям.

"Невеликі зміни в дієті можуть повністю змінити високі показники, включно з дешевими напоями, які можна готувати вдома, якщо хочете", – додали експерти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені дослідили здатність соку з огірка впливати на артеріальний тиск.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки