Як продовжити собі життя й уникнути серйозних хвороб: вірні способи

Як продовжити собі життя й уникнути серйозних хвороб: вірні способи

Питання продовження життя хвилює людей сотні і навіть тисячі років. Ще древні алхіміки билися над створенням вічного життя, але тоді їх спроби не увінчалися успіхом.

Сучасна ж наука вирвалася далеко вперед. І нехай еліксир безсмертя поки створити не вдалося, вчені і лікарі вже можуть сміливо давати рекомендації, які допоможуть продовжити свій "термін придатності".

Читайте: Вчені розповіли, як велоспорт допомагає зберегти молодість

"МедОбоз" зібрав найбільш вірні способи продовження життя, які обіцяють допомогти уникнути смертельних захворювань і станів, і зроблять вас щасливішими.

Відео дня
Як продовжити собі життя й уникнути серйозних хвороб: вірні способи

Не уникайте стресів, а "потоваришуйте" з ними

Всі ми звикли вважати, що стрес - це однозначно погано для організму.

"Частково це так, - зазначає психолог Лариса Россол. - Стрес і правда "вбиває" організм, впливаючи на хромосоми, що відповідають за тривалість життя. Так, наприклад, при депресії довжина тілометрів (цих самих хромосом) зменшується".

Але оскільки стресів в наш час уникнути не можна (адже вони чекають нас всюди!), потрібно навчитися на них правильно реагувати. Тоді ніякі бурі емоцій вам не зашкодять.

Зокрема, негативні процеси можна припинити, якщо правильно використовувати емоції, які вивільняються під час стресової ситуації. Навчіться реагувати на стресову ситуацію спокійно. Тоді організм перестане "боятися", перейде в режим постійної готовності, а це допоможе зміцнити здоров'я в цілому і нервову систему зокрема.

Читайте: Українські вчені знайшли "еліксир молодості"

Допоможуть навчитися правильним реакціям медитації, йога, дихальна гімнастика, а також регулярна "практика стресів" - не уникайте зайвих емоцій, навіть негативних, просто намагайтеся зберігати голову "холодною". При бажанні скоро ви відзначите прогрес.

Як продовжити собі життя й уникнути серйозних хвороб: вірні способи

Уникайте зайвих калорій

Другий спосіб продовжити життя - скорочення споживання калорій. Це сприяє уповільненню численних процесів дегенеративного старіння організму.

"Надлишок калорій в раціоні стає причиною появи зайвої ваги, погіршення стану серцево-судинної системи, а також розвитку важких захворювань", - зазначає гастроентеролог Наталія Гордієнко.

За словами лікаря, скоротити споживання калорій дуже просто. Так, наприклад, замініть зернові на квасолю і овочі, відмовтеся від пакетованих соків і газованої води, а також уникайте жирних і солодких страв, алкоголю і фаст-фуду.

Крім того, достатнє вживання води також впливає на рівень споживання калорій за добу, тим більше, що багато хто часто плутає відчуття спраги і почуттям голоду.

Як продовжити собі життя й уникнути серйозних хвороб: вірні способи

Більше рухайтеся!

Активний спосіб життя завжди в пошані. Але, як доводять все більше досліджень світових вчених, саме фізичні навантаження знижують ризики розвитку хвороб або зменшують ступінь ускладнення після перенесених захворювань, зокрема, інфарктів, інсультів і т.д.

Читайте: Вчені наблизилися до розгадки секрету вічної молодості

Терапевт-кардіолог Вікторія Форосенко зазначає, що мінімальний рівень фізичної активності повинен складати близько 4-6 годин на тиждень (включаючи піші прогулянки, заняття спортом і т.д.).

Так, під час ходьби, бігу або інших фізичних навантажень в організмі нормалізується гормональний фон, розробляються органи дихання, зміцнюються м'язи і поліпшується кровообіг, а також підвищується живлення клітин та ін.

Тому активність допомагає знизити ризик розвитку діабету, серцевого нападу, інсульту і навіть онкології - головних причин передчасної смерті.

Лікар зазначає, що максимальний позитивний ефект досягається, якщо займатися спортом на свіжому повітрі (в лісі, парку і т.д.) подалі від виробництв і доріг.

Також читайте на "МедОбозе", поради лікаря про те, як зберегти здоров'я серця.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки