Названий кращий спосіб продовжити життя

Названий кращий спосіб продовжити життя

Вправи на витривалість, наприклад, біг, плавання, лижі та велоспорт, надають більш ефективну антивікову дію, ніж силові тренування.

До такого висновку прийшли вчені Лейпцигського університету, передає EurekAlert!. У дослідженні взяли участь 266 молодих людей, які раніше не займалися фізичною активністю. Заняття проводилися тричі на тиждень по 45 хвилин.

Вчені проаналізували довжину теломер в учасників і активність теломерази в білих клітинах крові, яку у добровольців взяли на початку експерименту і через 2-7 днів після його закінчення.

Відео дня

Виявилося, що у всіх випробовуваних, які робили вправи на витривалість, збільшилася довжина теломер, що захищають ДНК від ушкодження під час реплікації хромосом, а також підвищилася активність теломерази, що відновлює теломери.

Силові тренування не дали ефекту. На думку вчених, фізична активність впливає на рівень оксиду азоту в кровоносних судинах, що, в свою чергу, покращує роботу клітин.

Названий кращий спосіб продовжити життя

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені дізналися, що надлишкова вага і недолік маси тіла в рівній мірі шкідливі для людського організму і можуть скоротити життя в середньому на чотири роки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки