Позбавляє від ожиріння: знайдений сенсаційний спосіб

Позбавляє від ожиріння: знайдений сенсаційний спосіб

Вчені винайшли імплантат, який рятує від ожиріння. Лабораторні випробування показали, що він допоміг піддослідним тваринам скинути до 40% власної ваги.

Результати дослідження експертів із університету Вісконсін-Медісон були опубліковані в журналі Nature Communications, повідомляє MedicalXpress.

Діаметр пристрою — менше сантиметра, процедура імплантації мінімально інвазивна. Прилад генерує м'які електричні імпульси, аналогічні тому, що виробляє шлунок, і доставляє їх до блукаючого нерва, який пов'язує шлунок із мозком.

У результаті мозок робить висновок, що шлунок повний після декількох шматочків їжі.

Відео дня
Позбавляє від ожиріння: знайдений сенсаційний спосіб

"Імпульси підсилюють природні процеси, допомагаючи контролювати споживання їжі, — каже Сюдун Ван, один із винахідників імплантата. — Перевага цієї методики перед методами баріатричної хірургії — наприклад, шлунковим шунтуванням — її оборотність. Через 12 тижнів після операції пацюкам видалили пристрій, і вони відновили їхній режим харчування".

Вчені вже запатентували новий прилад. Зараз вони мають намір випробувати його на більших тваринах, після чого приступити до тестів на добровольцях серед людей.

Схожі пристрої для стимуляції блукаючого нерва вже використовуються, але їх необхідно постійно заряджати, кажуть вчені. Цей же імплантат "харчується" від стінок шлунка.

Як повідомляв OBOZREVATEL, недостатня тривалість сну погано позначається на здоров'ї: викликає ожиріння і формує погані звички.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки