МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

Супрун пішла війною проти блогерів: у чому небезпека

Більшість популярних блогів поширюють недостовірну й неперевірену інформацію про здорове харчування і втрату ваги.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун із посиланням на вчених університету Глазгоу.

Вони провели аналіз найпопулярніших блогерів Британії і виявили, що тільки в одному з дев'яти блогів інформація була науково обґрунтованою та відповідала критеріям провідних організацій в сфері здорового харчування.

Ілюстрація

Ілюстрація. Джерело: Myslo

Myslo

Як було організовано дослідження:

  • Блоги вибирали за критерієм кількості фоловерів — більше 80 000 людей в одній соціальній мережі. Також профіль блогера повинен був бути верифікований, а сторінка, яку він веде — активною. За цими критеріями в дослідження увійшли 9 топових блогів, котрі дають поради про харчування і зменшенні ваги.

  • Далі вчені провели аналіз публікацій на цих ресурсах за проміжок часу з травня по червень 2018 року. Аналіз здійснювали на основі дванадцяти критеріїв, оцінювали достовірність. Серед них — посилання на науково обґрунтовані джерела, прозорість і зрозумілість інформації, надійність джерел, упередженість і дотримання базових критеріїв здорового харчування.

  • ▪ З кожного блогу були відібрані 10 останніх публікацій за рецептами. Їх також проаналізували за показником енергетичної цінності продуктів, змістом вуглеводів, білків, жирів, насичених жирів, клітковини, цукру і солі.

  • За цими показниками блогер, який набрав 70% відповідно до критеріїв, проходив тест на справжність. За результатами оцінки, такий "тест" пройшов тільки один.

Що ж виявилося не так із популярними блогами?

  • Більшість із них висловлювали власну думку як факт

  • Поради не відповідали критеріям здорового харчування

  • Вони не описували застереження до того чи іншого продукту, які можуть бути небезпечні для здоров'я

  • Не надавали достовірних джерел інформації

"Результати цього дослідження — чергове підтвердження того, наскільки важливо критично ставитися до будь-якої інформації. Особливо тієї, яка стосується здоров'я. Фактично будь-яка людина без належної кваліфікації може створити ресурс про здоров'я, писати в ньому власні поради і поширювати для широкої аудиторії. Оскільки багато людей шукають інформацію про здоров'я онлайн, а блоги мають великі охоплення — це дуже небезпечно", — зазначила Супрун.

За її словами, щоб уберегтися від цього, потрібно максимально популяризувати науковий підхід під час пошуку ресурсів.

Як писав OBOZREVATEL, раніше Уляна Супрун розкрила правду про цукор і його замінники, розповівши, що є менш шкідливим для людини.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Місце
1
Коментарі
0
6
Смішно
6
Цікаво
3
Сумно
2
Треш

Блоги медицини