МоваЯзык

/ Здорове харчування

Мінеральні добавки: Супрун пояснила, як не нашкодити здоров'ю

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, для чого і як правильно приймати популярні мінеральні добавки.

На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що для уникнення негативних наслідків перед прийомом конкретного препарату потрібна консультація лікаря.

Кальцій є сигнальною молекулою всередині клітини, кофактором багатьох ферментів. Як підкреслила Супрун, людині рекомендується отримувати близько 1 грама кальцію на добу.

"Краще пити цитрат кальцію, і пити його в кілька прийомів протягом дня дозами не більше 600 мг. Добавки кальцію взаємодіють з іншими ліками, зокрема з антибіотиками, бісфосфатами і ліками проти гіпертензії", – попередила вона. Крім цього, кальцій погіршує засвоєння добавок магнію, цинку та заліза.

Супрун пояснила, що добавки кальцію не допоможуть при ламких нігтях і волоссі, оскільки в крові його рівень постійний.

"Якщо у вас ламкі нігті поряд із низкою інших симптомів – потрісканими губами, задишкою, стомлюваністю або раптовим набором ваги, слід звернутися до лікаря. Це може бути проявом анемії або недостатньої активності щитовидної залози", – порадила вона.

Кальцій є в білокачанній, цвітній і пекінській капусті; у молочній сироватці, молоці та молочнокислих продуктах, але не у вершках або сметані, сирі типу пармезан, моцарела і сулугуні.

Ілюстрація

Ілюстрація. Джерело: Соцмережі

Соцмережі

Що стосується магнію, то він є кофактором майже 80% ферментів у тілі. Він потрібен для утворення нейромедіаторів, а його нестачу пов'язують із серцево-судинними хворобами, діабетом, остеопорозом, гіпертензією і неврологічними порушеннями.

Супрун зазначила, що добова потреба в магнії – 3,6 мг/кг, однак цей мінерал має обмеження в засвоєнні.

"Магній поглинається в кишечнику пасивним і активним переносом. Активний означає, що є білок, який як перевізник, тягне іон магнію з кишечника в кров. Це важливий момент, адже в такому випадку саме кількість переносників буде обмежувати здатність тіла засвоїти магній. Магній, кальцій і цинк мають загальний переносник у кишечнику – чим їх більше в організмі, тим сильніша конкуренція і гірше поглинання", – пояснила в.о. міністра.

Тому магній рекомендується приймати невеликими дозами й окремо від кальцію і цинку, поєднуючи мінерал із білковою і жирною їжею, цукром і коренеплодами.

Водночас висівки, гриби, шпинат, горіхи і високі дози інших мінералів будуть перешкоджати засвоєнню магнію з добавок.

Цинк необхідний для роботи імунної системи, регуляції активності генів, загоєння ран і роботи мозку.

Добавки цинку, як розповіла Супрун, ефективні в лікуванні тривалої діареї у дітей і її попередженні, рекомендовані при кишкових інфекціях.

"Достатнє споживання цинку може уповільнити пов'язані з віком хронічні хвороби: остеоартрит, остеопороз і дегенерацію сітківки ока. Добавки цинку контролюють рівень глюкози й баланс жирів у хворих на діабет. Цинк необхідний для утворення сперми, його також можуть прописати людям із ВІЛ", – написала вона.

Брак цинку може проявлятися у випаданні волосся, дистрофії нігтів (сильному спотворенні), еректильній дисфункції, відставанні розвитку у дітей, частих застудах.

Кількість необхідного цинку залежить від віку і ваги і коливається від 5 до 12 мг/добу.

Супрун наголосила, що цинк не запасається в організмі, а виводиться із сечею. Доза 40 мг вважається безпечною. Добову дозу цинку слід прийняти за 2-5 прийомів.

"Ви можете знайти цинк у м'ясі, морепродуктах, бобових, гарбузовому і конопляному насінні, какао і горіхах. Цинк у бобових і горіхах має низьку біодоступність, тому їх краще замочувати перед приготуванням або вживанням", – розповіла в.о. міністра.

Як писав OBOZREVATEL, раніше Уляна Супрун розкрила правду про цукор і його замінники, розповівши, що є менш шкідливим для людини.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
7
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини