Всесвітній день імунітету: п'ять головних правил
"Медобоз" підготував для читачів п'ять головних рекомендацій, які допоможуть зберегти стійку захистну систему організму і неухильно відбивати атаки захворювань.
Їжте цитрусові
Візьміть за правило щодня вживати свіжі цитрусові: лимон, апельсини, мандарини, ківі та ін.
Ці плоди є джерелами вітаміну С - потужного імуностимулятора, що сприяє утворенню в організмі інтерферону, головного борця з вірусами і бактеріями.
Якщо ж з якихось причин цитрусові вам протипоказані (наприклад, через індивідуальне несприйняття), замініть їх порцією квашеної капусти, ягідним морсом (журавлиним, смородиновим, чорничним) або відваром шипшини.
Читайте: Секс і імунітет: лікар розповів про важливий зв'язо
к
Ні дня без молочки
Дієтологи наполегливо рекомендують щодня, бажано в першій половині дня випивати склянку улюбленого кисломолочного продукту (кефір, йогурт, ряжанка та ін.).
По-перше, вони насичують організм важливими вітамінами (зокрема, D) і мінералами (в тому числі, кальцієм), які зміцнюють захисні сили організму і не дають вірусам поширюватися.
Крім того, кисломолочні продукти - це природні пробіотики, які сприятливо впливають на травну систему і підсилюють дію корисних бактерій.
Одягайтеся по погоді
Незважаючи на те, що за календарем вже весна, зима не відступає - мороз і снігопад поки не дають розслабитися, а тому не варто гарячкувати, одягаючись в легкі вбрання.
Так, продовжуйте ховати від несприятливої погоди потенційно небезпечні ділянки тіла - голову, шию, кисті, щиколотки і стопи.
Саме через ці точки відбувається швидка втрата тілом тепла, через що простіше простого отримати переохолодження, в рази скорочує захисні сили організму.
Читайте: Лікарі назвали продукт, який допомагає імунітету боротися з вірусами
Більше посміхайтеся
Намагайтеся якомога більше посміхатися. Наприклад, в перервах на роботі дивіться смішні відео, а ввечері влаштуйте сеанс перегляду комедій.
Адже сміх здатний зменшувати рівень гормонів стресу в організмі (що особливо актуально в умовах нескінченних пробок і нескінченних нервових сплесків) і тим самим сприяє зростанню числа Т-лімфоцитів, що ведуть цілеспрямовану боротьбу з вірусами.
Крім того, сміх є такою собі дихальною гімнастикою, яка покращує циркуляцію кисню і кровообіг, а також зміцнює дихальну систему і місцевий імунітет.
Повноцінно висипайтеся
В період міжсезоння особливо подбайте про те, щоб давати організму повноцінний відпочинок - щодня приділяйте нічному сну не менше 7 годин. Така тривалість сну дозволяє всім органам і системам відновитися після важкого робочого дня.
Крім того, саме під час сну в темний час доби відбувається вироблення достатньої кількості гормону мелатоніну, який безпосередньо задіяний у формуванні потужних захисних сил організму.
Читайте також на "МедОбозе", яку комбінацію продуктів лікарі називають найкориснішою для імунітету.