МоваЯзык

/ Здоровий спосіб життя

Як продовжити життя: знайдений простий спосіб

Декілька хвилин інтенсивних вправ продовжують життя людини й ефективні в підтримці функцій мітохондрій. До такого висновку прийшли вчені Університету Вікторії (Австралія).

У їхньому дослідженні взяли участь добровольці, яким запропонували зайнятися вправами на велотренажерах із різною інтенсивністю, пише MedicalXpress.

Помірна фізична активність передбачала півгодинні безперервні вправи із 50-процентною піковою напругою, а високоінтенсивна активність — п'ять 4-хвилинних вправ із піковою напругою у 75%.

Режим спринту — це чотири 30-секундні вправи із максимальною напругою, інтервал між ними становив 4,5 хвилини. В кінці кожного тренування вчені вимірювали рівень мітохондрій у м'язових клітинах стегна.

Дослідники виявили, що після вправ у різних частинах мітохондрій змінювався рівень перекису водню — активної форми кисню, яка бере участь у передачі сигналів, що підтримують нормальну роботу органел клітини.

Крім того, як тривалі (півгодинні аеробні вправи), так і короткі тренування (спринт) надавали схожий ефект. За словами вчених, результати дослідження допоможуть розробити рекомендації щодо поліпшення здоров'я населення.

Як повідомляв OBOZREVATEL, зміна способу життя протягом чотирьох місяців дозволяє значно зменшити потребу в препаратах для боротьби з високим артеріальним тиском.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
4
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини