МоваЯзык

/ Кардіологія

Супрун розповіла про вбивцю №1 в Україні

Серцево-судинні захворювання, які провокують інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров'ям, є вбивцею №1.

"Тільки від інфаркту міокарда в світі помирає близько 7 млн осіб щорічно, - пише на своїй сторінці в Facebook виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. - Щоб захистити себе і близьких, ви повинні бути максимально обізнаними про хворобу і можливості її лікування".

За словами чиновника, серцевий напад може статися, коли одна з коронарних артерій (судин, по яких кров надходить до серця) закупорюється ліпідними відкладеннями або бляшками.

Якщо одна з них розірветься - навколо тут же формується згусток крові, і частково закупорений судина може повністю перекритися. Тоді надходження крові до серцевого м'яза - міокарди - припиняється. І клітини починають гинути від нестачі кисню.

"Це і є інфаркт міокарда. І якщо пацієнт з інфарктом не отримає допомогу вчасно, це може привести до раптової смерті", - додала Супрун.

Різкий біль у грудях - не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також ускладнене дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, раптова слабкість, а також біль або дискомфорт в одній або обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але є схожі симптоми, негайно зателефонуйте в "швидку".

"Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється, і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоб кожен пацієнт, який має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно", - зазначила в.о. міністра.

Супрун додала, що в даному напрямку працюють програми "Доступні ліки" і урядова програма екстреного стентування. І зараз у всіх медустановах України є стенти, які в екстрених випадках повинні бути встановлені пацієнтам безкоштовно.

Раніше "МедОбоз" пропонував пройти тест, який допоможе визначити, наскільки здорові ваші серце і судини.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини