Звички, які допоможуть покращити роботу серця

Звички, які допоможуть покращити роботу серця

Зазвичай багато хто замислюється про здоров'я серця тільки тоді, коли воно починає "барахлити". Експерти ж наполягають, що турбуватися про здоров'я серцево-судинної системи потрібно заздалегідь - не лікувати, а робити профілактику захворювань.

У підтримці правильної роботи серця допоможуть деякий звички. MEDOBOZ зібрав для вас найефективніші.

Щоденне їжте "серцеві" продукти

Мова не просто про правильне харчування, а про продукти, які особливо корисні для серця. До таких належить часник і цибуля, які містять аллілові сульфіди, що запобігають надмірне згортання крові, ягоди - вони багаті на біофлавоноїди, що знижують ризик атеросклерозу, куркума і кмин - вони містять куркумін, який зменшує запалення і знижую рівень холестерину в крові. Крім них, в підтримці здоров'я серця допоможуть брокколі, брюссельська капуста, цвітна капуста, зелень, цитрусові, лляне насіння, конопляну олію, жирна риба (особливо лосось, сом, скумбрія і форель), морква, абрикоси, морські водорості - список величезний, тому ви знайдете, чим розбавити свій щоденний раціон.

Відео дня

Тренуйтеся щодня

Серцева, як і будь-який інший м'яз, вимагає "прокачування". Мінімум півгодини в день аеробних вправ поліпшить засвоєння кисню і попередить інфекційні захворювання в серцево-судинній системі.

Не обов'язково прописуватися в спортзалі: помірна ходьба, біг підтюпцем, плавання, велосипед - все це хороші способи тренування для серця.

Контролюйте рівень цукру крові раз на півроку

Холестерин вважається головним провокатором серцевих захворювань, але далеко не єдиним. Такими також вважаються цукор в крові, феритин, гомоцистеїн, альфа-ліпопротеїни, фібриноген і високочутливий С-реактивний білок. Високий рівень будь-якого з цих поживних речовин пов'язаний з більш високим ризиком захворювань серця. Однак якщо показники і завищені їх можна відкоригувати за допомогою зміни дієти. Головне, вчасно виявити дисбаланс, а допоможе в цьому своєчасний скринінг.

Спіть 7-8 годин

Зараз багато жертвують сном заради роботи, захоплень або розваг. Але нехтування сном рано чи пізно призводить до проблем з серцем, адже під час сну відбувається регулювання процесу регенерації клітин, в тому числі і серцево-судинної системи.

Тому намагайтеся справлятися з усіма справами так, щоб на нічний сон у вас залишалося близько 7-8 годин.

І припиніть дивитися телевізор перед сном - він заважає заснути.

Раніше MEDOBOZ розповідав, які літні плоди допомагають серцю.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки