Мінеральні добавки: Супрун пояснила, як не нашкодити здоров'ю
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, для чого і як правильно приймати популярні мінеральні добавки.
На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що для уникнення негативних наслідків перед прийомом конкретного препарату потрібна консультація лікаря.
Кальцій є сигнальною молекулою всередині клітини, кофактором багатьох ферментів. Як підкреслила Супрун, людині рекомендується отримувати близько 1 грама кальцію на добу.
Читайте: Небезпечний для сексу: Супрун попередила про страшні наслідки алкоголю
"Краще пити цитрат кальцію, і пити його в кілька прийомів протягом дня дозами не більше 600 мг. Добавки кальцію взаємодіють з іншими ліками, зокрема з антибіотиками, бісфосфатами і ліками проти гіпертензії", – попередила вона. Крім цього, кальцій погіршує засвоєння добавок магнію, цинку та заліза.
Супрун пояснила, що добавки кальцію не допоможуть при ламких нігтях і волоссі, оскільки в крові його рівень постійний.
"Якщо у вас ламкі нігті поряд із низкою інших симптомів – потрісканими губами, задишкою, стомлюваністю або раптовим набором ваги, слід звернутися до лікаря. Це може бути проявом анемії або недостатньої активності щитовидної залози", – порадила вона.
Кальцій є в білокачанній, цвітній і пекінській капусті; у молочній сироватці, молоці та молочнокислих продуктах, але не у вершках або сметані, сирі типу пармезан, моцарела і сулугуні.
Читайте: Супрун розвіяла міфи про вітамінні добавки та БАДи
Що стосується магнію, то він є кофактором майже 80% ферментів у тілі. Він потрібен для утворення нейромедіаторів, а його нестачу пов'язують із серцево-судинними хворобами, діабетом, остеопорозом, гіпертензією і неврологічними порушеннями.
Супрун зазначила, що добова потреба в магнії – 3,6 мг/кг, однак цей мінерал має обмеження в засвоєнні.
"Магній поглинається в кишечнику пасивним і активним переносом. Активний означає, що є білок, який як перевізник, тягне іон магнію з кишечника в кров. Це важливий момент, адже в такому випадку саме кількість переносників буде обмежувати здатність тіла засвоїти магній. Магній, кальцій і цинк мають загальний переносник у кишечнику – чим їх більше в організмі, тим сильніша конкуренція і гірше поглинання", – пояснила в.о. міністра.
Читайте: Супрун пояснила, що відбувається з організмом при голодуванні
Тому магній рекомендується приймати невеликими дозами й окремо від кальцію і цинку, поєднуючи мінерал із білковою і жирною їжею, цукром і коренеплодами.
Водночас висівки, гриби, шпинат, горіхи і високі дози інших мінералів будуть перешкоджати засвоєнню магнію з добавок.
Цинк необхідний для роботи імунної системи, регуляції активності генів, загоєння ран і роботи мозку.
Добавки цинку, як розповіла Супрун, ефективні в лікуванні тривалої діареї у дітей і її попередженні, рекомендовані при кишкових інфекціях.
"Достатнє споживання цинку може уповільнити пов'язані з віком хронічні хвороби: остеоартрит, остеопороз і дегенерацію сітківки ока. Добавки цинку контролюють рівень глюкози й баланс жирів у хворих на діабет. Цинк необхідний для утворення сперми, його також можуть прописати людям із ВІЛ", – написала вона.
Читайте: Порушує психіку: Супрун назвала найнебезпечнішу соціальну мережу
Брак цинку може проявлятися у випаданні волосся, дистрофії нігтів (сильному спотворенні), еректильній дисфункції, відставанні розвитку у дітей, частих застудах.
Кількість необхідного цинку залежить від віку і ваги і коливається від 5 до 12 мг/добу.
Супрун наголосила, що цинк не запасається в організмі, а виводиться із сечею. Доза 40 мг вважається безпечною. Добову дозу цинку слід прийняти за 2-5 прийомів.
"Ви можете знайти цинк у м'ясі, морепродуктах, бобових, гарбузовому і конопляному насінні, какао і горіхах. Цинк у бобових і горіхах має низьку біодоступність, тому їх краще замочувати перед приготуванням або вживанням", – розповіла в.о. міністра.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2337011586583395","width":"500","height":"623"}Як писав OBOZREVATEL, раніше Уляна Супрун розкрила правду про цукор і його замінники, розповівши, що є менш шкідливим для людини.