МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Загибель в таблетці: фармацевтичні компанії, що несуть смерть

Дивно те, що багато лікарів визнають і усвідомлюють, що ліки більше приносять шкоди, ніж користі, але продовжують виписувати рецепти. Вони виправдовуються тим, що знаходяться під тиском самих же пацієнтів, які вимагають медикаментозного лікування.

Але, говорячи відверто, багато лікарів отримують від фармацевтичних компаній комісійні, якщо ті призначають медикаменти саме конкретної фірми. У 2011 році компанія Johnson & Johnson зізналася в тому, що приплачує докторам за те, що вони виписують ліки їхньої фірми. Компанії доведеться заплатити 70 мільйонів доларів у цивільних і кримінальних справах, за якими пройшли судові засідання. Пропонуємо вам далі ознайомитися з іншими такими нечесними компаніями.

Джес (Yaz) - контрацептивний препарат

Джес (Yaz) - контрацептивний препарат, що випускається компанією Байєр, активно вживається жінками, вік яких 35+. Дія таблеток спрямована на попередження овуляції. Основним їх компонентом є дроспіренон, який сприяє збільшенню концентрації калію в крові, що призводить до ризику порушення серцевих ритмів і потенційної смерті. Крім того, ця речовина сприяє утворенню тромбів. Незважаючи на ризики, препарат все більше і більше завойовує популярність, завдяки рекламі і можливості зниження ваги. Коли на небезпеку вживання дроспіренону було офіційно зазначено, то зняти цей препарат з фармацевтичного ринку не вдалося, так як серед членів комісії, які голосувала за зняття препарату з продажу, четверо представляли інтереси компанії Байєр. Сьогодні більше 10 тисяч чоловік судяться з компанією, яка вже виплатила 750 млн доларів компенсації.

Новаринг - контрацептивне вагінальне кільце

Цей вагінальний контрацептив був представлений на фармацевтичному ринку нідерландською компанією Oragnon (зараз це компанія Merck). Завдяки подвійній дії він завоював велику популярність серед жінок. Кільце, перебуваючи в організмі, виділяє прогестин і естроген протягом 3 тижнів і попереджає овуляцію. Крім цього, воно обмежує прохідність сперматозоїдів. Але ніхто не замислюється про серйозні побічні ефекти. Компанія вказує тільки на незначні: головний біль і нудоту. Але кільце провокує тромбоутворення, що може призвести до серцевого нападу, тромбозів та інсульту. У 2008 році пройшли судові процеси, коли жінки звинувачували компанію в тому, що використання кільця призвело до утворення тромбів. Сьогодні в судах знаходяться більше 1700 справ проти Новаринг. Компанію звинуватили в приховуванні інформації.

Імпланти від компанії Stryker

Рідне фармацевтиці протезування теж стало об'єктом судових розглядів. Розвиток технологій дозволяє замінювати пошкоджені частини тіла і скелета людини. Багато компаній сьогодні пропонують заміну суглобів стегна і колін. З одного боку вони поспішають полегшити життя пацієнтам, з іншого боку, приносять шкоду. Пацієнту потрібен новий суглоб, компанія хоче представити найкращий на ринку суглоб - тут немає переможених. Але це не стосується компанії Stryker: їх штучні тазостегнові суглоби Rejuvenate, ABG II і Accolade здатні піддаватися корозії в організмі людини. Під час корозії чужорідні речовини надходять в кров і пацієнти мучаться від страшних болів у м'яких тканинах і кістках, що призводить навіть до некрозу. У червні 2015 суд призначив компанії штраф у розмірі 1,5 мільярда доларів.

Андрогель - замісна терапія при нестачі тестостерону

Чоловіки стурбовані тим, що з віком рівень тестостерону у них знижується. Багато хто йде до лікаря, який радить сісти на спеціальну дієту, зайнятися спортом і таким чином заповнити втрату гормону. Інші ж шукають більш простий спосіб - медикаменти: таблетки та ін'єкції. У 5% чоловіків, яким поставили діагноз тестикулярний гіпогонадизм, в аптечці знаходиться Андрогель, Стріант або Аксірон. Любителі цих препаратів скаржаться на болі в серці, тромби і інші серцеві відхилення. Компанія Abbot Pharmaceutical, виробник Андрогеля, помічена в тому, що фінансово стимулює докторів, щоб ті прописували саме цей препарат пацієнтам, які приходять до лікаря в надії отримати свою віагру. У судах сьогодні знаходяться більше 1000 справ проти таких компаній, як Pfizer і AbbVie, яких звинувачують у агресивній рекламі.

Ендоскоп "Олімпус"

У багатьох випадках в діагностиці для підтвердження або уточнення діагнозу використовують ендоскопи. Але є серед них той, який отримав погану репутацію. Ендоскоп Olympus TJF-Q180V використовувався в медичному центрі імені Рональда Рейгана в Каліфорнії і став причиною двох смертей. Він став розповсюджувачем стійкої до антибіотиків ентеробактерії. Таких випадків було близько 200. 50% всіх заражених могли померти. Розслідування показало, що перед використанням ендоскоп ніхто ретельне не дезинфікував, так як його будова не дозволяє виробляти ретельну обробку. Проти компанії були порушені судові справи.

Мірена - контрацептивна внутрішньоматкова спіраль

Розроблена і представлена ??на ринку в Європі в 1991 році внутрішньоматкова спіраль Мірена від компанії Байєр придбала масову популярність. В організмі жінки вона виділяє гормон левоноргестрел, який гальмує гонадотропну функцію гіпофіза і перешкоджає проникненню сперматозоїдів. Перші тривожні дзвіночки стали надходити, коли сама компанія заявила про те, що не до кінця впевнена в тому, що знає, як насправді працює спіраль. Серед ускладнень стали не рідкісними випадки позаматкових вагітностей і випадання спіралі. Мірена стала причиною такого захворювання, як перитоніт внаслідок ушкодження внутрішніх органів. Компанію звинуватили в недбальстві і приховуванні небезпечних ускладнень, пов'язаних з використанням спіралі.

Зофран - таблетки від нудоти

Виробника таблеток звинуватили в тому, що в інструкції не уточнено, які форми нудоти можна полегшити даним препаратом. Наприклад, вагітним жінкам під час токсикозу вживати Зофран категорично не можна. Дослідження пов'язали використання Зофрану з ризиком розвитку дефектів новонароджених, включаючи вовчу пащу, клишоногість, краніосиностоз. Основний компонент ондансетрон впливає на рівень серотоніну в мозку. У вагітних жінок ця речовина проникає через плаценту і негативно впливає на ще не сформований мозок плоду. Незважаючи на це, виробник GSK не припинив пропонувати ліки вагітним жінкам. Крім халатності, компанію в судах звинувачують у тому, що вона платить докторам, щоб вони виписували пацієнткам її препарат. У 2012 році компанія виплатила по судах 3 млрд доларів штрафів.

Ксарелто - антитромботичний препарат

Ксарелто, оральний антикоагулянт, використовується для лікування тромбозу глибоких вен та емболії судин легенів. Цей замінник ворфаріна має ряд серйозних побічних ефектів, включаючи безконтрольні кровотечі з будь-якої частини тіла, це може бути шлунок, мозок або очі. Найстрашніше, що ніхто не знає антидот. Багато пацієнтів померли під час лікування цим препаратом.

Рисперидон - атиповий антипсихотичний засіб

Препарат розроблений для лікування шизофренії і депресивних станів, крім того, його активно застосовували для лікування агресивних станів у дітей, яким поставили діагноз аутизм. Препарат блокує рецептори, що виробляють допамін в мозку. Серед ускладнень при його вживанні відзначалися випадки появи діабету, ожиріння, інсульту і гінекомастії у чоловіків. Відповідно до поданих до суду позовів проти виробника компанії Johnson & Johnson, цим препаратом лікувати дітей заборонено. Компанію звинувачують також у тому, що вона фінансово заохочувала тих докторів, які прописували його своїм пацієнтам. У 2012 році компанія в результаті судових розглядів виплатила штрафи в розмірі 181 мільйон і 5,9 мільйонів доларів у 2014 році. Також компанія заплатила 2,2 мільярда доларів за те, щоб провели розслідування їхньої незаконної діяльності, пов'язаної з рекламою ліків.

Раніше "Обозреватель" повідомляв про наукові докази, що самонавіювання краще дорогих ліків.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Джерело
0
Коментарі
0
0
Смішно
1
Цікаво
1
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини