Вчені пояснили загадкову природу чоловічого облисіння

11,3 т.
Вчені пояснили загадкову природу чоловічого облисіння

Генетики визначили, що причиною облисіння чоловіків виявилися стовбурові клітини, які "роблять" волосся на нашій голові і поступово перетворюються в клітини шкіри в результаті пошкодження їх ДНК.

"Ми всі добре знаємо, що волосся поступово рідшає у міру старіння нашого тіла. В цьому ніхто не сумнівався, однак у нас не було і поняття про те, як цей процес йде на молекулярному і клітинному рівні", - розповіли вчені з університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі (США), - передає РІА Новини.

Волосяні цибулини всіх ссавців, як пояснили вчені, містять в собі особливі стовбурові клітини, які відповідають за ріст нового волосся і які здатні перемикатися між двома режимами - періодами спокою, коли волосся досягло "потрібної" довжини, і періодами зростання, коли організму потрібно виростити нову шерсть або волосяний покрив.

Відео дня

і

Замість цього клітини вирішили "перепрофілюватися" і перетворилися в звичайні клітини шкіри, тим самим позбавивши волосяну цибулину можливості виробляти нове волосся. Це відбувалося з тієї причини, що відключення Foxc1 викликав збої в роботі гена і білка COL17A1, що прикріплює стовбурові клітини до стінки цибулини, що змушувало їх поміняти "сферу зайнятості" після того, як COL17A1 переставав утримувати їх.

Даний процес є причиною того, чому люди поступово втрачають волосся до старості і чому багато чоловіків лисіють у середньому і літньому віці, коли регенеративні здатності їх стовбурових клітин починають знижуватися.

Як повідомляв "Обозреватель", медики повідомили, як чоловікові легко захистити здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки