МоваЯзык

/ Хвороби і лікування

Вчені знайшли напій, який рятує від цирозу печінки

Британські вчені з'ясували, що кава знижує ризик розвитку цирозу печінки і смертності від цього невиліковного захворювання. Для цього потрібно випивати в день дві чашки цього гарячого напою.

Вченим вдалося показати дозозалежний ефект: підвищення споживання кави на дві чашки в день на 44% знижувало ризик розвитку цирозу і на 50% ризик смерті від нього. Це надзвичайно помітний вплив - вчені зауважують, що, "наприклад, Статінова терапія знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 25%", - пише Nplus1 .

З чим пов'язаний цей ефект, поки невідомо. Дослідники роботи відзначають, що кава містить чимало речовин, крім кофеїну - в тому числі, сполуки, які мають протизапальну і антиоксидатівну дію (кафестол, кавеол, хлорогенова кислота і т.п.) і в принципі здатні забезпечувати додатковий захист печінки. Крім того, вчені вказують і на можливість непрямого впливу, такі як зниження захворюваності гепатитом і діабетом 2 типу.

Цироз печінки - захворювання, яке до цих пір залишається незворотнім, входячи в число основних причин смертності в розвинених країнах і приводячи більш ніж до мільйона смертей на рік. До його розвитку призводить довга алкогольна інтоксикація, вірусні гепатити та інші інфекції, які можуть викликати переродження нормальної тканини органу в сполучну і її патологічне розростання.

Як повідомляв "Обозреватель", лікарі назвали продукти, які рятують людей похилого віку від хвороб.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини